Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » SOS! Ma éjjel egy pici bogár...

SOS! Ma éjjel egy pici bogár mászott ki a párnámból. Én póknak néztem, amennyire tudtam 8 lábat számoltam. Azt hittem kész ennyi. Aztán tanulás közben a füzetem alól is kijött egy. Mi ez? Segítség! Nem poloska, nem úgy nézett ki. Akkor mi ez?

Figyelt kérdés

#alvás #pók #párna #rovartámadás
2013. máj. 11. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha 8 lába van, akkor pók..ha csak 6, akkor rovar. Általános iskola. :)

Nem a csápjait nézted lábnak?

2013. máj. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mekkora volt? Hogy nézett ki. Azért a poloskát és a pókot elég nehéz összekeverni. :)
2013. máj. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen 2mm-nél kisebb pók akkor a leghasznosabb vadászgató pókocskák ezek amelyek atkákra bolhára poloskára vadásznak, nagyon hasznosak!Nagyítóval meg lehet nézni nagyon szép mintázatuk van és nagyon értelmesek!Az a jellemzőjük ha hirtelen hozzájuk nyúlsz akkor ugranak egy elég nagyot ez különbözteti meg a tetűtől poloskától kullancstól ami csak mászik.
2013. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is jellemzője ezeknek a kis vadászó pókoknak ha többaször hozzájuk nyúlsz egyre kevésbé ugranak el és egy idő után észreveszik hogy nem bántod őket akkor rámásznak a kezedre és elkezdenek szaglászni mert észreveszik hogy nem bántja őket ez a hatalmas valami.Ezek elég gyorsan szaladnak míg a tetű kullancs lassan mászik.
2013. máj. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
72%
Bármi is az, nem kell félned tőle. Reméljük, hogy csak egy pók. Egyébként egy póknak 14 ízelt végtagja van. A sajátomon számoltam. (100% ban hasznos válaszokat adok)
2013. máj. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
81%
és csak te látod őket ? O.o
2013. máj. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát kb.2mm-esek, és nem, nem csak én látom őket-.- anya is látott egyet és en le is fotóztam.. De már nincsenek...
2013. máj. 17. 09:32
 8/10 anonim válasza:
lol :D
2013. máj. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
50%
Szerencséd lesz! A pók szerencsehozó :)
2013. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod feltölteni a fotót? Mert lehet, hogy még később előjönnek, csak nem ártana tudni, mi volt az.


Az egyik hozzászólótól pedig kérdezném, hogy meg tudná-e mondani ennek a kicsi és hasznos póknak a latin nevét vagy tudna-e linkelni wiki-s oldalt? Rettenetesen allergiás vagyok a poratkára és nem láttam még itt bent ilyen pici pókokat, pedig milyen jó lenne! Komolyan, arra gondoltam behozok párat valahonnan, de nem akarok melléfogni és behozni valami rémet. :)))

2013. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!