Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan kell tücsköt tartani?...

Siklóimádó kérdése:

Hogyan kell tücsköt tartani? ( hobbiból)

Figyelt kérdés
Nagy-on szeretnék egyet tartani , imádom az állatkat , sokan gondolgodtam ezen hogy szeretnék tartani :)mit rakjak be neki a terráriumba ?? fűrészport lehet ?? innni kell neki adni ?? stb..
2013. máj. 23. 20:16
 1/9 anonim válasza:

tök jó ötletet adtál :D

de amúgy nem fog zavarni, hogy ciripel este?

2013. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:) nem :D
2013. máj. 23. 20:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Kajának én répát szoktam nekik adni, ügyelve, hogy legyen mindig friss, azzal elvannak, inni külön nem kell. Arra figyelj, hogy legyen bujkáló, ahova elvonulhat. Ha többet tartasz, akkor különösen, olykor hajlamosak szétkapni egymást. Jah, és a ciripelés. Majd megtudod... :)
2013. máj. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
már aludtam úgy hogy a szobámban ciripelt éjjel :)
2013. máj. 24. 17:05
 5/9 anonim ***** válasza:
én imádkozó sáskát szoktam :D az izgibb :)
2013. máj. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Dejóóó!! :) még jobb mint a tücsök :) és hogyan kell tartani azt (utolsó válaszoló)
2013. máj. 24. 21:45
 7/9 anonim ***** válasza:

hát nem olyan bonyolult :) Augusztusban szokott szezonjuk lenni, de ha szerencsés vagy, akkor egy kisebb példányt növelhetsz fel jó nagyra :) De ritkán látni június-júliusban.

Hát kell neki egy nagyobbacska terrárium, az aljára 5 centi föld(egyik fele lehet nedves a másik száraz, döntsön ő) Kis gazok, botok. Naponta egy adag sáska mennyen neki. (pl. két légy is megteszi, vagy két napra aghatsz neki egy nagyobbacska tücsköt) Tudna többet is enni, mert nagyon nagy étvágya van, de nem érdemes.

Zöld lombszöcskénél nagyobb állatot azért ne adj neki, mert azzal már kicsit küszködik(ha nem kifejlett akkor főleg) Szúrósakat(darázs, méh) vagy nagyon kemény ellenfelet(szarvasbogár), sőt igazából páncélkosat se adj neki, azt nem szereti. Napi egyszer csepegtess vizet neki.

Augusztus utolsó hetében pedig el kell engedni. Párzási időszakuk van és hamarosan úgyis a végét járja(főleg a hím :D) Kb. ennyi.

Legyen fedve, mert tud repülni(bár ritka, és inkább a könnyebb hímek)

2013. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ja, és ah nem lenne nyilvánvaló: állatot élve dobj be neki.

illetve ne nagyon híreszteld, 2000 ft. az eszmei értéke, védett. Azonban ha jól bánsz vele, sokkal királyabb élete lesz, mint a szabadban.

2013. máj. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. máj. 25. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!