Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért nem kell a hangyáknak a...

Miért nem kell a hangyáknak a csalétek?

Figyelt kérdés

3 napja tettem ki a Bábolna Bio által gyártott, OBI-ban vett, drága Protect combi hangya csalétket, mert a ház körül rengeteg hangya van, de a jelek szerint a hangyáknak nem kell. Az első nap a több száz arra masírozó hangya közül 1-2 még belemászott, de több azóta se, és egy falat sem hiányzik a csalétekből. Tegnap és tegnapelőtt talán picit kevesebb hangya járkált arra, de ma már vidáman masírozik ugyanolyan rengeteg, mint korábban.


Máskor másfajta csalétket vettem, és az hatásosnak bizonyult. Mi lehet a hiba?



2013. jún. 17. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet alaklmazkodtak. :) Nem hülyék!


Hangyaírtó spré aeroszol vagy mi a legjobb. Büdös, de hatásos. (idén még nem jöttek be). kopp kopp.

2013. jún. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát hülyéknek tényleg nem mondhatók. A spray-én én is gondolkodtam, majd veszek is, de arról meg azt olvastam, hogy jobb a csalétek, mert csak az képes tényleges irtásra, mert azt leviszik az anyának is. Ha az anya nem kap belőle, akkor semmit se jelent pár dolgozó lefújása, mert az anya észleli a hiányt, és gond nélkül produkál pár petével többet. A csalétek egyébként továbbra is hiánytalanul ott áll, elvonulnak mellette.
2013. jún. 21. 07:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a réseket fújtam be ahol bejöttek most idén nincs még egyse. Meg ahol másztak. Pár napos zsömlében sincsenek. :)
2013. jún. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Takysoft válasza:

Nem lehet, hogy fáraóhangyád van? arra nem hatásos.

(van külön fáraóhangyás változat)

2016. jún. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!