Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Tegnap amikor a barátaimmal...

Tegnap amikor a barátaimmal medencéztünk, láttuk hogy egy vagy csíbor, vagy vízi poloska beleugrik a vízbe. Mit lehet ellenük tenni? Csípnek? Van valami, amivel el lehet űzni őket a medencéből?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 19:32
 1/7 sadam87 ***** válasza:
76%

A hátonúszó poloska tud csípni (állítólag olyan, mint a méhcsípés, de engem még sosem csípett meg). A többi vízi rovar (búvárpoloskák, botpoloska, csíkbogarak, keringőbogarak, csiborok), amennyire tudom, nem csíp. A hátonúszó poloskát viszonylag könnyű felismerni, de még ha az is van a medencében, akkor se biztos, hogy tartani kell tőle.

[link]

Ha nem túl nagy a medence, hálóval ki lehet szedni. Esetleg messzebb engedjétek el, mert ezeknek az állatoknak a többsége jól repül.

Megpróbálhatjátok a vizet vegyszerezni is, de azt nem tudom, pontosan mi és mennyire hatékony ellenük.

2013. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Szia a csíbor es minden vizben uszo bogár csíp. Kivéve a vizipókot. Igaz nem akkorát mint egy meh de egyebkent harapnak nem csipnek. Tul lehet elni.csak nagyon kellemetlen. De en irtozok toluk.
2013. jún. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat!
2013. jún. 24. 12:33
 4/7 Józan Paraszt ***** válasza:
49%

Egyszerű:

Hálóval ki kell fogni őket(akár szúnyoghálóval)

kicsapni a földre és összetaposni.

Ha nem használjátok a medencét takarjátok le és akkor nem megy bele,akár egy jó nagy szúnyoghaló is megteszi,vagy fólia.

2013. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Hali!

40 éves vagyok, kb. 12 éves koromban a patak parton játszottunk, és jó pár volt a vízben!Olyan gyerek voltam, hogy minden rovart, bogarat, kígyót, békát simán megfogtam, csíp, vagy nem csíp, meg van a trükkje mindegyiknek hogy lehet megfogni.

Viszont a poloskával nem voltam elég óvatos, megcsípett a mutató ujjamon, azt az érzést nehezen lehet elfelejteni (inkább 3 darázs mint egy poloska) a rettenetes égető fájdalom, nagyon, nagyon lassú csillapodás jellemezte, kb. jó 3/4 óra után kezdett enyhülni a fájdalom.

Egy biztos, ha most meg kellene fognom, csak is csipesz vagy háló, kézzel biztos, hogy nem érnék hozzá még egyszer.


A lényeg az hogy nem árt óvatosnak lenni!

2015. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én nem hittem el hogy a csíbor csíp, sosem féltem tőle....addig amíg meg nem történt a baleset, hát kevés csípés fájt ennyire..
2015. aug. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hamár látsz benne csiborokat, akkor klórsokkot csinálj, 4-5 mg/l ertekig is nyugodtan felmehetsz, csak akkor utána aznap már ne fürödj benne.
2016. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!