Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A szobámban bolhák vagy...

Szintia0120 kérdése:

A szobámban bolhák vagy bolhához hasonló rovarok vannak. Van 2 cicánk őket egy másik szobában tartjuk de ott nem ugranak/másznak rám. Anyumat nem csípik még az én szobámba se maximum egy-kettő. Honnan jöhetnek a bolhák? Hogy tudnám őket kiirtani?

Figyelt kérdés
A macskák az én szobámba be se jönnek! Előre is köszönöm a válaszokat nagyon fontos lenne! (:

2013. jún. 27. 06:52
 1/2 fruzsi325 válasza:
A bolhák egy szempillantás alatt elszaporodnak, de lehetnek más rovarok is. Nagyon gyorsan kell cselekednetek, mert a végén az összes szőnyegetek és textíliátok meg textilborítású bútorotok mehet a süllyesztőbe. Először is a cicákat kell bolhátlanítani egy jó cicafürdővel az állatorvos utasításai alapján, majd tartós hatású kártevő taszítóval kell lecsepegtetni a cicákat a tarkójukon. Ezután a lakásban mindent ki kell mosni/súrolni/gőzölni ami textil. Fontos hogy ne olyan szereket válasszatok amik elüldözik a bolhát, olyan kell ami megöli. Érdemes komolyan venni, mert nekem ismerősöméknek oda lett az összes szőnyegük e miatt és a bolhák még hónapok mulva is kerültek elő, mert megbújtak itt-ott egy összecsavart lábtörlőbe, stb. Szóval kártevőírtásra fel! :)
2013. júl. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BruderB válasza:

Szia!


Az első kérdésedre a válasz: Szinte biztos, hogy a cicákból szaporodtak el a lakásba a bolhák. Azért nem ott találkozol velük ahol a cicák vannak, mert abban a helyiségben ott a gazdaállatuk, nem kell más helyette. Sokan azt hiszik, a bolha az állaton él. Ez nem fedi a valóságot, mert rejtett életmódú rovar ami repedésekben, résekben, akár a szőnyeg szálai között bújik meg, és ott is szaporodik. A gazdatestet táplálkozás céljából keresi fel leginkább. Azok amikkel a szobádban találkoztál, ugye már nem a macskák közelében vannak, ezért keresnek másik táplálékforrást. Vigyázni kell, mert hamar elszaporodnak.

Az előttem szóló nem mondott valótlanságot, de azért most már van hatásos módszer a teljesen elfertőződött lakás rendbetételére is. Tapasztalatból mondom, és tökéletesen bevált rövid idő alatt, előtte sok mindent próbáltam hasztalan. INSECTICIDE 2000 a neve, és bárhová használható, mert nem hagy nyomot. Mellette célszerű a cicákat is kezelni, de ne hagyd magad rábeszélni másra, keresd a Bayer Advantage nevű cseppentőjét. Én először hagytam magam rábeszélni a Frontline-ra, csak az idő és a pénz ment. Az Insecticide professzionálisan működik, azt adja ami rá van írva. Célszerű a lakásban a padló és a szőnyeg mellett a fal alsó szakaszára is permetezni, mert ott sokáig megmarad, mert pl. a padlót felmossuk. Nekem pár nap alatt elpusztította az élő állományt, azután ismételtem egy hónap múlva a kikelt peték miatt.

Remélem meg leszel elégedve.

Üdv.

2013. júl. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!