Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Láttatok már olyan rovart,...

Láttatok már olyan rovart, ami egyszerre szúnyog meg légy is?

Figyelt kérdés
Ma a szomszédommal arra lettünk figyelmesek, hogy leszáll egy kőre egy furi rovar. Teljesen olyan volt, mint egy légy, méretre is akkora csak épp sárgászöld potrohhal, szúnyog lábakkal és szívókával!
2013. jún. 29. 22:04
 1/3 sadam87 ***** válasza:

Olyan nincs, hogy valami félig szúnyog, félig légy. Vannak olyan legyek, amelyek hasonlítanak a szúnyogokra, és vannak olyan rovarok, amelyek a szúnyogok rokonai közé (fonalascsápúak - Nematocera) tartoznak, ez utóbbiak a bársonylegyek (Bibionidae).

[link]

A leírásod alapján nem tudom sajnos megmondani, mi lehetett ez.

Hosszú szájszervük van a pöszörlegyeknek (Bombyliidae):

[link]

Erős szúró szájszervük van a böglyöknek (Tabanidae):

[link]

Ezek, amik hirtelen eszembe jutottak, mint szóba jövők, de egyik se tűnik az igazinak. Mindenesetre ha tudnál még valamit mondani, talán tudnék pontosítani. (pl. mit jelent az, hogy "szúnyog lábakkal")

2013. jún. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! A szúnyog lábakkal nálam, mint laikusnál azt jelenti, hogy pont olyan lábai voltak, mint a pöszörlégynek. :) A bögölyt azért felismerem, azt kizárhatjuk, és az első sem hasonlít rá. A pöszörlégyhez nagyon hasonlított, csak a szívókája nem volt ennyire fullánkszerű, inkább olyan volt, mint a szúnyogé. Potroha sem volt ilyen szőrös, és sárgászöld színű volt. Mindenesetre meglehetősen hasonlított rá. Azt azért mindjárt gondoltam, hogy nem félig ez, félig az - bár megjegyzem nincs messze Csernobil.


Ui.: Bocs a sok szóismétlésért, már kicsit késő van. Köszönöm a választ! :)

2013. júl. 2. 23:22
 3/3 sadam87 ***** válasza:

No, bevallom, most teljesen elbizonytalanodtam, hogy tényleg olyan volt-e a lába, mint a pöszörlégynek, vagy csak ironizáltál. :)

Most már engem is izgat a dolog, próbáltam összeszedni a lehetőségeket, bocsi ha sok lett. De hátha a sok közül valamelyik bejön.

Esetleg lehet a szuronyos istállólégy (Stomoxys calcitrans), bár a potroha nem igazán sárgászöld.

[link]

A csőrös légy (Rhingia rostrata), vagy valamelyik rokonfaja is szóba jöhet:

[link]

[link]

A táncoslegyek (Empididae) szájszerve is hasonló, van olyan fajok, aminek sárgás a potroha.

[link]

A rablólegyeknek is szúró szájszervük van, de azok viszont elég combosak.

[link]

Mindenesetre van olyan faj, aminek sárgás a potroha:

[link]

Szájszerv alapján szintén szóba jöhetnek (bár a képeken nem nagyon látszik a szájszerv) a tőröslegyek (Therevidae):

[link]

pl. zöldes tőröslégy (Thereva nobilitata):

[link]

Más legyet, aminek szúró szájszerve lenne, nem találtam, de ettől még persze lehet.

2013. júl. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!