Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan győzzem le a pókfóbiát?

Hogyan győzzem le a pókfóbiát?

Figyelt kérdés
Ha látok egyet a szobámban, akkor lecsapom minden gond nélkül, de jövő hétvégén megyek a családommal evezőstúrára, ahol lesz egy csomó pók a sátorban is, meg a kenuban is. A sátorban még oké, onnan el tudok futni, de ha a kenuban ülök és hirtelen ott mászik egy pók akkor pánikrohamot kapok, felállni viszont nem lehet mert felborulok. Szerintetek mit csináljak ilyenkor? Apa megígérte hogy mielőtt beülünk mindig átnézi a kenut és kiűzi az összes pókot, de ha nekimegyünk a partnak akkor megint bejön egy csomó pók. Segítsetek!

2013. júl. 7. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
pókinvázió vagy mi? miért félsz a pókoktól én úgy vagyok vele ha kicsi leütöm xd ha nagy akkor is de akkor fosok tőle de nem kapok pánikrohamot:DDD az túlzás... olyan nagy ronda szőrös pókok úgysem lesznek ott:DDD sok sikert ne fossál tőlük ennyire nem bánthatnak :DD
2013. júl. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem alaptalan a félelmed, csak túlreagálod. Amelyik többcenti nagy, és -főleg- fekete a potroha, azt kerüld, mert ha megcsíp min. begyullad. MO-on nem túl sok komolyan veszélyes fajuk van. Amúgy én se csípem őket.

Amíg nem rendezed magadban ezt a dolgot, addig sztem nem feltétlenül ez a te legtesthezállóbb programod (ld. felborulsz).

Különben a vízközelben nem is a pók a legveszélyesebb, hanem pl:

[link]

[link]

Ettől inkább érdemes tartani.


Nálunk a kamrában sok pók LENNE, ha nem fújtam vna be morteinnel a falat, plafont a széleinél. Évente 1X sem kell befújni, és a normál pókoknak annyi (meg másnak is, a kifejlett poloska kivételével), ha rámennek, viszont az emberre meg nem ártalmas - ha nem eszed meg. Esetleg fújd be.

2013. júl. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ezzel én is így vagyok..

Ha kicsi le ütöm... de van ami már a kicsitől kicsit nagyobb azt már hatalmasnak látom... :( És egyből el szaladok onnan vagy sikítok vkinek jöjjön üsse le.. :(

ez sztem le győzhetetlen.. :((

Amúgy bocsi h nem a kérdésre válaszoltam..

De azért próbálj meg ne félni.. tudom nehéz..!


20/L

2013. júl. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia! Tudom évekkel későbbi válasz, de talán ha valaki rátalál, annak segítek valamennyit..

Na szóval, konkrét módszerem nincs a fóbia legyőzésére, esetleg olyat tudnék ajánlani hogy mindennap mondogasd magadnak hogy te nem félsz tőlük, te nem félsz tőlük. Őszintén nem tudom ez mennyire hatásos, de ha úgy állsz hozzá a dologhoz, hogy sikerülni fog, az úgy lesz.

De gondoltam szólok, hogy én beszélgettem édesanyámmal a gyerekkoráról és ő említette, hogy régebben ő is nagyon félt a rovaroktól, különösen a pókoktól. Viszont azt mondta ezt kinőtte, tehát arra tudok következtetni hogy ez nem egy örökké tartó fóbia.

Majd ha neked is lesznek gyerekeid, akik félnek a pókoktól, már te is könnyedén ,,megvéded őket a nagy veszélytől" :D

Egyébként én sem csípem őket, sőőt én a nagyobb kaszás pókokat még lecsapni sem meremxd

2019. aug. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!