Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hatalmas darazsak költöztek...

Hatalmas darazsak költöztek be a kertes házunk külső falába. Mit tegyek velük?

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is az volt pár éve. Ki kell füstölni őket mielőtt elszaporodnak.
2013. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ja és miután elmentek verd le a fészküket mert visszamennek.
2013. júl. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Mi anno hivtunk szakembert, mert amikor megpróbáltuk házilag kiirtani őket szétcsipkedtek minket.
2013. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
darázsmérnök! xD
2013. júl. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 balkalolka ***** válasza:
100%
Ha nem lehet kifüstölni arra is van módszer. Amikor a régi fa villany-elosztószekrénybe beköltözött egy darázscsalád simán lefújtam őket autóbelső-tisztító szilikonsprével. Seperc megfulladtak mert eltömítette a szilikon a légcsöveiket a testükön.
2013. júl. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ágens válasza:

Bár nem próbáltam, de szerintem a füstölés csak megzavarja, megbolygatja, felingerli őket. Ha csak néhány példányról van szó, használhatsz darázsirtó spray-t is, számos típusa kapható (Protect, VAPE stb.) a dm-ben vagy kertbarát boltokban. Nagyobb kolónia esetén viszont tényleg biztonságosabb szakembert hívni.


Írom mindezt úgy, hogy közben a karomat borogatom, amit 3 darázscsípés ért pár napja a kertünkben... hát én speciel azóta csak Protect-tel járok meggyet szedni. Remélem, ti több sikerrel jártok majd! :)

2013. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bálint Istvan52 válasza:

Üdv ! Ha igen nagy darazsak, és fordított süveg alakú

kaptárt építenek, akkor nagyon védett állatok, meg kell

keresni a megfelelő szervezetet és ingyen elszállítják !

Mindemellett igen veszélyesek ! istván

2013. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ha látod a fészket hajnali hűvösebb órákban mikor nem tudnak még repülni fújd le őket jó alaposan festékszóró sprével összeragad a szárnyuk pár nap és mind megdöglik.
2013. júl. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
mik ezek az amatőr megoldások előkapod a revót eresztesz 4 tárat megfekszenek a darázsarcúak, amúgy meg én mondom porítasz egy kis oxikodon-diazepám-ketamin-xanax tetralógiát azt odafújod hirtelenjében még az életüket is megunják
2013. júl. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 szabóméhészet ***** válasza:

a lakóhelyeden biztos van méhész,meg kéne keresni,hátha segit.eleve védőfelszerelés is van neki,méhészoverall,arcvédő,kesztyű,füstölő.


ha meg olyan helyen vannak,ahol nem zavarnak,nem jártok el mellettük nap mint nap,akkor meg ősszel a fagyok beálltával el fognak tűnni,csak az új születésű darázsanyák fognak áttelelni üregekben,repedésekben.


maguktól a darazsak nem támadnak emberre,nem veszélyesek

2013. júl. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!