Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Kertünkben évről évre megjelen...

Kertünkben évről évre megjelennek a darázspókok. Meg lehet valahogy akadályozni?

Figyelt kérdés
Minden évben amikor megnőnek a paradicsompalánták, felfedezem rajtuk a jellegzetes pókhálót, és a sírhatnék kerülget mert rettegek az öklömnyi méretű pókoktól. El lehet őket riasztani valahogy? Tavaly nem is gondoztam a kertet, be sem mentem mert legalább 20 pók jött, és csak nőttek...
2013. júl. 12. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk is rengeteg szokott lenni, aztán egyik évben eltűntek.Nem vagyok híve az irtásuknak, de meg tudom érteni hogy a döglött pók a jó pók.(elnézést a hobbitartóktól, elismerem a szépségüket, csak kellő távolságból)Nálunk az segített, hogy ha van valami farakásod a kertben, vagy pajta, akkor kipucolni majdhogynem sterilre(farakást elégetni)Oda szokták rakni a tojásaikat, ha ilyet látsz,nyomd össze.Kis fehér kör alakú bolyhocskák, gömböcskék.
2013. júl. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor biztos a komposztban telelnek át... Van a kertben 2 komposztálónk, fából. Idén eddig 2 pókot találtam, megöltem őket (mert még kicsik voltak, a nagyoktól tartom a 3 m távolságot :) ). Tavaly anyukám megfogott hármat befőttesüveggel, azok hatalmasak voltak, ezután összeugrott a gyomrom, a legnagyobb kivégezte és szétszedte a kisebbeket pár perc alatt! Ijesztőek!
2013. júl. 13. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!