Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen állat a hegyes potrohú...

Milyen állat a hegyes potrohú hangyaszerű bogár, ami nagyot csíp és fáj a csípése?

Figyelt kérdés
Olyan mint egy hangya, a hullája szaga is elég kellemetlen, és a farka (egész potroh) kifejezetten hegyes, és azzal mar meg, mikor hozzá érsz. A csípése igen fájdalmas tud lenni, de pár perc alatt elmúlik. Tele van velük a szobám, és folyton találok egyet, többször ágyban csípnek meg.

2013. júl. 14. 14:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
dögbogár
2013. júl. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 polarbeer ***** válasza:

Biztosan nem dögbogár!


Vagy holyvára, vagy fullánkos hangyára tippelek, de nem igazán tudom, mit jelent neked az, hogy "hangyaszerű bogár".


Egy fotó nagyon jó lenne!

2013. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igazából nem bogár, hanem hangyaféle szerintem, szóval én fogalmaztam rosszul. Nem holyva, meg nem is dögbogár. Fullánkos hangyáról pedig érdemi információt nem találtam. Az egész rovar egy apró termetű hangya, csak a potroha nem két golyószerű hanem hegyes, és azzal szúr. Legközelebb fogok egyet, mindenképp fényképezek.
2013. júl. 15. 14:49
 4/15 anonim ***** válasza:
fülbemászó? [link]
2013. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem, nincs ilyen fullánkja, hanem az egész potroha hegyes (mint egy vízcsepp). :( és fekete mint egy hangya. Lehet egy új fajt fedeztem fel :D most már mindenképp elkapok egyet.
2013. júl. 16. 16:54
 6/15 anonim ***** válasza:
ha piszkálod megmerevedik és felemeli a potroháját?és ilyen büdös váladékot ereszt?
2013. júl. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit csinál ha piszkálom, mert rávágok akkorát, hogy utána már csak felkaparni lehet. De büdös a váladéka, igen.
2013. júl. 16. 23:43
 8/15 anonim ***** válasza:

[link]

ha ilyen akkor gyászbogár erre illik a leírásodból a csepp alakú potroh éss a büdös váladék

2013. júl. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Inkább hangyaféle :D majd jön a kép, de ha keresem akkor csakazért sem fogok találni egyet sem.
2013. júl. 17. 15:52
 10/15 anonim válasza:
Üdv: Ma én is találkoztam ilyesmi bogárral,rákerestem és megtaláltam.Gondoltam hátha ezt keresed te is vagy 2 éve :D [link]
2015. szept. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!