Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miféle rovar ez? Honnan jön?...

Miféle rovar ez? Honnan jön? Hogyan tudnám végre kiírtani?!

Figyelt kérdés

Még július elején vettem azt észre, hogy a szúnyoghálón sok kicsi, fekete HOSSZÚ bogár van. Kicsi és nagy egyaránt! Végül észrevettük, hogy bepetéztek az ablakkeretbe (műanyag az ablakkeret, és az ablakkereten belül is mászkáltak. Lefújtam a szúnyoghálót, az ablakkeretet rovarirtóval, és egy időre megszabadultam tőlük.. Ám ma észrevettem,hogy ismét itt vannak! A szúnyoghálón kívül, kevéske, de akkor is, megint itt vannak! Lefújtam őket, de még mindig élnek... Közelebbről is megfigyeltem őket, és ilyenek:

- Fekete

- Pár milliméter, tehát a kikelt petéjük simán be tud jönni a szúnyoghálón

- Egy kicsivel kisebb a szúnyognál

- Csak tor és potroha van.

- Kicsi szárnya, tehát repülni is tud.

- Az alakja hasonló a homokóráéhoz, csak sokkal.. úgymond kisebb.


Van két lyuk mind a két ablakomon, gondolkoztunk hogy apa betömi egy ragasztóval, de akkor meg a szúnyoghálót támadnák meg.. Így nem tudunk szellőztetni a melegben, és nagyon rossz így! :S Diófa közelében van az ablakom.

Valaki segítsen, hogyan lehetne megölni őket!



#seasgagsag
2013. júl. 20. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudnál róluk küldeni esetleg 1 képet? Mert így nem bírok rájönni,hogy mi lehet az. :/
2013. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Itt a kép.. Sajnos ennyire tellett tőlem. Olyan kicsik..


[link]

2013. júl. 20. 11:29
 3/5 A kérdező kommentje:

Még egy kép:


[link]

2013. júl. 20. 11:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ha lefújtad őket és még mindig élnek,akkor hívj egy rovarirtót. :/ Sajna elég nehéz megszabadulni ezektől a dögöktől. Próbáld meg még1x lefújni őket,de ha nem tűnnek el,hívj szakembert,nehogy "beköltözzenek" a házba is. :/
2013. júl. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most nincsen annyi mint a múltkor, mert múltkor belepték az ablakkeretet is, az ablakpárkányt..
2013. júl. 20. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!