Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mediterrán és trópusi területe...

Mediterrán és trópusi területen hogyan lehet "együtt élni" életveszélyes mérgű állatokkal?

Figyelt kérdés

Főleg tapasztalattal rendelkezőktől érdekel válasz. Elsősorban mérges pókok (pl fekete özvegy), skorpió, mérges kígyók, békák, valamint tengerparti veszélyes mérgű állatok (pl. kúpcsiga, és a jóval enyhébben mérgező medúza) kapcsán aggódom.


Pl hallottam, h Dél-Olaszországban mindennapos dolog, h meg kell nézni a cipőt, nem mászott-e bele skorpió. Vagy pl már Horvátországban is élnek fekete özvegy pókok.


Hogyan lehet elviselni ezt az életet annak, aki nem oda született? Nem tudom elképzelni... Állandóan rettegnék, mikor bénít meg egy kúpcsiga a tengerparton, vagy csap belém fájdalmasan egy medúza, vagy akár meg is ölheti az embert egy fekete özvegy csípése...


Kérem, h ne extrém sportolók és ne olyanok írjanak, akik kifejezetten élvezik a veszélyt, hanem átlagosan óvatos, és akár nagyon óvatos emberek.



2013. júl. 22. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen túlvészelhető a dolog. Nincs más dolog csak a házadat lezárni atombombabiztosra ahonnan soha nem mész ki és meg van oldva a rovarprobléma. A viccet félretéve: eléggé kell figyelni, de ha több évig élsz ott szerintem simán meg lehet szokni. De az nem igaz hogy Horvátországban is vannak fekete özvegyek... bár igaz hogy szeged környékén is láttak már kobrát, de az ilyeneknek kb. annyi a valóságalapja mint a Piroska és a farkas-nak.
2013. júl. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) Érdekelnek további tapasztalatok is, másoktól is. :)
2013. júl. 23. 15:06
 3/5 anonim ***** válasza:

azt is tegyük hozzá,hogy nincsenek mindig mindenhol ott.

többet kell figyelni ilyenekre,de pl.,ha légkondi van akkor már eleve kevesebb jószág jön be az utcáróll.A tengeri élőlényeket a népszerü strandokról kipaterolják.(már ahol).

2014. febr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ. :) Írhattok még erre. :)
2014. febr. 13. 19:02
 5/5 oxigenaqua válasza:

Kúpcsigától nem kell tartanod ha nem mélytengeri búvár vagy,mert azok 30-200 méter mélyen találhatóak.:)

Olaszországban meg Horvátországban szintén csak olyan skorpiók élnek amik emberre veszélyt nem jelentenek,kivétel rovarallergia..A fekete özvegy az okozhat problémát.:) ha látod egyszerűen agyoncsapod a strandpapucsoddal.:)

2015. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!