Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Találtam egy lepkét aminek...

Jócsák Lilla kérdése:

Találtam egy lepkét aminek egy kicsi darabka le van tépve a szárnyáról! Az beforr neki? Addig egy kis átlátszó nyitott fedelű dobozjkában tartom egy növénnyel egy kupak vizzel fűvel, és pár bottal! Ez segítség neki?

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 12:50
 1/4 sadam87 ***** válasza:
100%

Szerintem jobbat tenne neki, ha elengednéd (pláne ha tényleg kis darab szakadt le a szárnyából). Nem tudom, tud-e a szárnya regenerálódni (szerintem nem), de valószínűleg sérült szárnyal is tud repülni. Ugyanakkor a lepkéknek általában ne túl hosszú az életük, lehet, hogy amúgy is csak pár hete van hátra.

Az, hogy vizet adsz neki, jó, a növények meg botok legfeljebb a komfortérzetén segítenek valamit. A kifejlett lepkék általában nektárt esznek, de úgy tudom, a mézet is szeretik, azzal is kedveskedhetsz neki (csak egyszerre ne túl sokkal, bele ne ragadjon).

2013. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Az állatkertben a lepkéknek gyümölcsöket is szoktak adni, szerintem tegyél be neki egy kis barackot, banánt vagy almát.
2013. júl. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!De sajnios meghalt! :(
2013. júl. 28. 14:27
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
Szegény, nagyon sajnálom. :(
2013. júl. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!