Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Egy 1 centi hosszú hangya kb....

Egy 1 centi hosszú hangya kb. hány BAR-t, és hány G-t bír ki?

Figyelt kérdés

2013. aug. 28. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Hello


Sajnos 1 centis hangyát nem találtam nagy hirtelen igy hát csak egy 4 mm-essel sikerült kisérleteznem.

8 bart és 6 g-t bírt ki.

Ha ezeket az értékeket megszorzod kettővel, kb. annyit bírhat egy 1 centis.

2013. aug. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki van zárva, hogy csak 6G-t bírjon egy hangya. Annyit egy ember is bír. Szerintem bőven 10G feletti terhelést bírna.
2013. aug. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 x"DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD grat:D
2013. aug. 28. 23:07
 4/6 anonim válasza:
100%
Igaziból, ha a 4mm-es hangya adataiból indulunk ki és lineáris képlettel dolgozunk akkor a 2,5-szörösével kell megszoroznunk az értékeket. Tehát a végeredmény egészen pontosan 20 bar, és 15 G. :) (gratula a kérdezőnek, ezt még éjszakás héten, háttal a napnak sem tudtam volna kitalálni :) )
2013. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdekességképp: A vadászpilóták amikor katapultálnak kb. 20G terhelést kapnak, csak néhány tized másodpercig tart és gyakran sérül a gerincük is miatta.
2013. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ismerek egy olyan pilótát:) mig-29-essel repült, kigyulladt a gép gyakorlatozás közben, és lezuhant, most már csak bulldogot láttam vezetni, repültem is vele :3
2013. aug. 30. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!