Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Csótánnyal szemeztem a panelhá...

Csótánnyal szemeztem a panelházban?

Figyelt kérdés

Panelházban délelőtt 10-kor a szoba közepén szemeztem a csótánnyal :) Mit keresett ott? :)


Létezik valami módszer amivel be tudom gyűjteni ha a szobában van? Valami olyan kéne amibe bemászik kajálni, de nem tud kijönni belőle. Egyébként mire mennek, és hol gyünnek be? A vízvezetékcsövek melletti trehányul kivágott lyukakon át? Ha azokat a helyeket normálisan bedolgozom akkor az már jó? Esetleg a szagelszívón keresztül is tudnak közlekedni? Vagy hol?


Egyébként lehet nekik terráriumot készíteni? Mit eszik?



2013. szept. 3. 15:29
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
Nálam 3 havonta jön a bogárirtó. Plusz a csövek mellett be van tömítve . Lehet kapni olyan csótánycsapdát, amelyikbe beleragadnak.
2013. szept. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
Igen, a csövek mellett közlekednek. Imádják a vizet és az aktákat (papírokat) pl. Utóbbi miatt van a hivatalokban is gyakran.
2013. szept. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
mit keresett ott? Panelban mindig vannak csótányok, általános törvényszerűség. Hogy miért? Minden panelblokkban van valahol egy igénytelen lakó, aki szarik rá, és nem hivja ki a rovarirtókat, és nem is tesz ellene. Lemásznak a csöveken, átmásznak a nyilászárókon, és átkerülnek a Te lakásodba.. A lukak nem trehányul lettek kivágva (legalábbis nem feltétlenül), ugyanis a hőtágulás miatt változik a csövek átmérője. Szilikonplasztával ha kimötöd, az tud annyit mozogni, amennyi a hőtáguláshoz miatt kell (ezt egy hideg napon javaslom, amikor nem megy a fűtés és hűvösek a csövek). Ha ezzel megvagy, akkor szigeteld le a nyilászárókat rendesen, aztán jöhetnek a rovarirtók.
2013. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
Igen, ahol egy van, van ott többis. Szólni kell a közösképviselőnek. Mert célszerű minden lakásba irtózni. Jobb helyeken évente kétszer van.
2013. szept. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Aha!

És mit csinálnak olyankor amikor irtanak? A budicső körüli kocka alakú kivágás szerintem kimeríti az igénytelenség fogalmát :) Na egyelőre takarítok szorgalmasan, és figyelem a terepet.


A villanyvezetékek kábelcsatornái mentén is szeretnek futkározni?

2013. szept. 3. 19:15
 6/40 anonim ***** válasza:

Csak takarítással nem sokra mész.Keress rá a gugliban, hogy " csótány irtás házilag" Elég sok variációt fogsz találni. A lakótelepeken általában évente kétszer általános irtást szoktak csinálni. Olyankor, aki kéri, még a lakásban is megcsinálják.

Nálam, amikor ideköltöztem, felettem 5 emelettel élt egy öreg. A lakás tele szeméttel, így a lépcsőházban is vonultak a csótányok. Amikor ideköltöztem, az első volt, hogy Piretrin porral körbeszórtam a falak mentén. Főleg a vizes csöveknél, a WC borítója mögött is.Utána 3 naponta csótányirtó sprével befújtam a kritikus helyeket. Sosem volt bogaram.

2013. szept. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, Amibe bemászik kajálni, azt úgy hívják csótánycsapda, beleeszik és megdöglik. Ezt elhelyezed a mosogató alá, a WC-be fürdőszobába. Ezt nem tudom mennyire hatásos. A másik amit még tehetsz, hogy te saját magad hívsz csótányírtót, aki vagy körbefújja a lakás széleit, a WC-t, mosogató alá. Vagy van egy pötyözős megoldás amit még szoktak csinálni, nem tudom milyen anyagot, de szétpöttyözik a lakás különböző pontjain azt eszi meg a dög és elpusztul. Vagy van még egy megoldás amit te alkalmazol egy kicsit költséges de hatásos ha rendszeresen csinálod Insecticide 2000 a szer neve. Nézz utána neten. De ott ahol egy csótány van, van több is. És az egész házban meg kellene csinálni az írtást.
2013. szept. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Vettem belergadós csapdát. A lakás sokáig üres volt, és most bombázom szét a konyhát, meg minden hasonló 0 éves dolgokat. Igazából sokkal rosszabbra számítottam, de tutkófrankó úgy fogom majd megépíteni a konyhát is, hogy mindenhez hozzáférjek, ki tudjam teljesen takarítani, szóval ilyen beépített hátfalas konyhabútor, mint ami volt, az kizárt dolog. Más megoldások lesznek, tiszták, takaríthatóak. Amúgy is rühellem a disznóólat, kényes vagyok az ilyesmire.


A macska amúgy megeszi a csótányt? Bár ha a méreg később hat, és közben megeszi a macsek...

2013. szept. 5. 15:42
 9/40 anonim ***** válasza:
A macsek elég sok féle bogarat képes megenni önszántából. Én azt tudnám javasolni ha úgy is most 'bombázod' szét a lakást, hívj fel egy rovarírtót, nem akarok nagy hülyeséget írni de ők valamilyen 'gázosítással' is csinálnak írtást. Csak abban az esetben a lakásba nem lehet bemenni x ideig. Teljesen le kell zárni a lakást. Persze te tudod mennyi csótány van a lakásba. Bocs hosszu lett
2013. szept. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Azóta figyelem, persze semmi nyomát nem látom sehol. Felkelek éjszaka is gyorsan lámpát gyújtok, hagyok a konyha közepén kaját is. Az a jenő sztem eltévedt a vesztére. A ház egyébként nagyon tiszta, de a saját részleget kézben tartom. Egyébként kertes házban milliószor több vendég járkál a házban, a panelben meg szegény Jenőéket mindenki ősellenségnek tekinti, pedig ők csak egy roppant leleményes fickók, és oda mennek ahol találnak. Életművészek, lehet tőlük tanulni!
2013. szept. 5. 18:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!