Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi a teendő akkor ha meg csíp...

Mi a teendő akkor ha meg csíp a lódarázs?

Figyelt kérdés
2013. szept. 16. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Aki érzékeny rá, annak mentőt hívni.
2013. szept. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
Igyál egy kalciumot, fertőtlenítsd és vagy egy óráig ne menj elérhetetlen helyre. Ha nem kezdesz el bedagadni nyaktájon, akkor túl fogod élni. Ha igen, akkor azonnal mentő, mert ha allergiás vagy, annak csúnya vége lehet. Ha nem, akkor egy ideig fájni fog, de komoly utóhatása nincsen.
2013. szept. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ szerencsére nincs komolyabb bajom.
2013. szept. 17. 08:29
 4/7 anonim válasza:

Ha valaki annyira jól van a csípés után, hogy gyakorira felteszi ezt a kérdést, annak semmi baja.

Ha meg allergiás lennél, akkor azonnal kampec.

2013. szept. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

Jaj, ne má'!

Ennyire nem lehettek városiak. Számatalanszor csípett meg mindenféle darázs, méh, istenagara, de soha semmi bajom nem lett ezektől, és a környezetemben nem is ismerek olyat, akinek lett volna. természetesen én is hallottam különböző rémtörténeteket allergiás sohamokról, stb, de ez az emberek elenyésző hányadára jellemző csak.

2013. okt. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
A darázsallergia valóban ritka, de ha valaki pont az, akkor könnyen belehal. Némelyik allergiától tüsszögsz vagy viszketsz, de a darázs és a méh az pont olyan, amitől megfulladsz ha nem jutsz időben orvoshoz. Amikor kiütéses lettem egy darázscsípés után 3 napig kórházban tartottak, mondván hogy bármikor kijöhetnek rajtam a komolyabb tünetek. Ennek köszönhetően ismerek pár allergiást, akik ki se mehetnek a házból az életmentő injekciójuk nélkül.
2013. okt. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Michail Mendoza ***** válasza:
Ordits a fájdalomtól.
2014. szept. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!