Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A keresztespókok csípése...

A keresztespókok csípése okozhat valamilyen betegséget? Tényleg van olyan ami halálos?

Figyelt kérdés

Vasárnap voltam a kertünkben,és véletlenül belementem egy pókhálóba.Jól meg is ijedtem mert a lábamon volt egy meggy nagyságú keresztes pók.Egyből szedtem le a cipőmmel,aztán még kb 10 másodpercig csak borzongtam.Tehát érdekesen nézett ki hogy szaladgálok,sikítok aztán lekapom a cipőmet és lecsapom a fűre a pókot :DD De mondjuk nem a sztori a lényeg,hanem hogy ez megcsíphetett-e úgy hogy komolyabb bajom lett volna?Mondjuk aztán később megkerestem,lefényképeztem hogy utána tudjak nézni és aztán békén hagytam.


A lényeg meg ugye hogy ha ez megcsíp akkor lehet belőle komolyabb gond?Ha esetleg máskor nem lenne szerencsém és mégis megcsípne...



2013. szept. 24. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha megcsípett, akkor pókszemeid fognak nőni...

De én csinálnék egy terhességi tesztet is a helyedben, mert lehet hogy terhes vagy.


Komolyra fordítva a szót,nem lehet bajod.

2013. szept. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ó köszi!Már megijedtem hogy nő még 6 lábam:DD


Csak gondolom mint a legtöbb póknál fáj.:DD

2013. szept. 24. 19:39
 3/3 sadam87 ***** válasza:

Magyarországon nem él olyan pók, aminek halálos volna a csípése (legfeljebb terráriumban). A legveszélyesebb a mérges dajkapók, de ez sem okoz maradandó károsodást (a legsúlyosabb tünet rövid idejű helyi bénulás, zsibbadás lehet). Ezen kívül ritkán találkozik vele az ember az életmódja miatt (füves területeken él, és csak éjjel aktív).

[link]

A legrosszabb ami megtörténhet, ha egy keresztespók megcsíp (a legtöbb valószínűleg nem is képes rá), hogy fáj.

2013. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!