Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pontos leírás a preparálásrol?

Pontos leírás a preparálásrol?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy valaki letudná e irni nekem hogyan folyik egy átlagos bogár preparálása.Hogy mivel öljük meg meg mivel kezeljük stb...

Elörre is köszi a válaszokat.


2013. okt. 9. 15:10
 1/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz nagyon belemélyedni a dologba és költekezni, akkor elég sima hajlakkal lefújni, ha végeztél. Én speciel, mikor anno preparáltam, mindig halott állatokat kaptam vagy kerestem, szóval a megölésről nem tudok nyilatkozni (és nem is támogatom, elég kevés biztos és gyors módszer van rá).

Egy átlagos BOGÁR (fej, tor, potroh, kemény fedőszárnyak, stb.) egy rovartűvel van rögzítve, a jobb oldali szárny felső részén (kb. ha harmadolod a szárnyat, akkor a tor felőli és a középső harmad vonalán), aztán a lábainál minden hajlatba érdemes egy-egy tűt tenni, miután beállítottad őket valahogy így:

[link]


Emellett, ha cincérről van szó, akkor a hosszabb csápú fajoknál érdemes a csápot a test mellé visszahajlítani, mert könnyen eltörhet.


Ha készen vagy, vársz pár napot, 1-2 hetet és ha kellő merevségűre száradt, akkor a tűket eltávolítod (kivéve, amivel rögzítetted, a szárnyán), és átrakod egy más tartóba.

Hozzáteszem, a törvény szerint védett állatokat még holtukban sem lehet tartani, illetve semmilyen testrészüket.

2013. okt. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Az lenne még a kérdésem hogy nekem van egy 36 db-os bogárgyüjteményem amit kb 2 éve üvegeztem be és nem fujtam le semmivel.Utolag is lefujhatom?És ha nem igy meddig birják?
2013. okt. 10. 17:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy a lábait hogy mozgassam emrt halál után megmerevednek.Azt hallottam ecetbe áztatás után hajlanak.Ez igaz?
2013. okt. 10. 17:50
 4/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Szerintem nem lesz bajuk tőle, ha lefújod őket. A második kérdésed passzolom, bogarakat nem nagyon puhítottam. Viszont a lepkéket sima vízpárába tettem pár napig, mert egyszer elég csúnyán megszívtam az ecettel. (A javasolt 1:3 arányú ecet-víz kombó párájától két nap alatt penészes lett 4 lepkém, sima vízzel jobban működött, viszont tovább tart kicsivel a száradás.) Mindenesetre semmiképp se feszegesd.

Azt, hogy meddig bírják, sajnos megint csak nem tudom megmondani. Pár évig biztosan kihúzzák vele.

2013. okt. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a segitséget.
2013. okt. 13. 01:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Létezik viszonylag humánus módszer a megölésükre,ha berakod pl egy kicsi üvegbe,ami jól záródik,és mellé teszel egy éterbe/ 70%-os vagy erősebb alkoholba jócskán beáztatott vattát,de ezt tényleg csak legvégső esetben.(invazív/behurcolt fajoknál persze mehet)
2013. okt. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!