Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Tele vagyok csípéssel, valószí...

Tele vagyok csípéssel, valószínűleg bolha. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az ágyamba ha befekszem mindig összecsíp valami. Találtam már bolhát, meg is öltem. Mostanában semmit nem látok, de mégis csípked. Minden este ecettel átfújon az ágyneműm, de semmi hatása. Van egy benti cicám, de őt már bolhátlanítottam, kapott cseppet a tarkójára. Mit tegyek??
2013. okt. 23. 22:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Amúgy Nagy csípések, kb. mint egy szúnyogé. Biztos bolha?
2013. okt. 23. 22:23
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a cica bolhás volt, akkor az ágyadat be kell fújni kívül-belül bolhaírtóval. A szobádat, ha padlós, felmosni ugyanezzel a szerrel. Mindezt legalább 3x megismételni legalább 5-7 naponta.Amit ajánlani tudok: Neostomosan ampulla. Patikában kapható. 1 ampulla 1 liter vízben feloldva.
2013. okt. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az már ki lett próbálva. A cicán se hatott és a házon sem.
2013. okt. 23. 22:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Az nem bolha lesz. Ágyi poloska. Szemét jószág. Szét kell szedni az egész ágyat, megkeresni a fészket (ha tömör fa, kirágják a gerendát!) kiirtani, bepácolni rovarirtóval a vázat, kimosni domestossal a matracot. Kemény dió... Heverőt egyszerűbb kidobni és elégetni.


A bolha széklete apró, fekete, mákra hasonlító kis szemes dolog. Ilyen mértékű bolhásodásnál tele van vele a lepedő. Ha nincs, nem bolha.

2013. okt. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Állatpatikában lehet kapni bolhairtó szert amit hígítani kell és körbe kell fújni a szobában. Kiírtja őket, és nem árt a macskának sem.

Persze nem biztos hogy ez a gond, lehet poloska, szúnyog is.

2013. okt. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
meglehet hogy szúnyog. Nálunk is van még egy kettő.
2013. okt. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem az ágyam lepedőjén mindig vannak bolhakakára emlékeztető pici fekete valami, még akkor is ha semmi csípés nincs rajtam, mikor cicám nem volt, akkor is volt ilyen.

Ágyi poloska kilőve, mert már olyan mértékben lett minden átézve, hogy egyet sem találtam.

2013. okt. 24. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!