Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Melyik az a katicafaj, amelyik...

Posta Soma kérdése:

Melyik az a katicafaj, amelyik megeszi a magyar őshonos, hétpettyes katicabogarat?

Figyelt kérdés
Linket kérek szépen ahol utána tudok olvasni. Köszi!:)

2013. okt. 25. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Valamit nagyon félreértettél!!!!
2013. okt. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2013. okt. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
76%
Ige, a Harlekin. De nem megeszi, hanem kiszorítja. (elveszi előle a kaját, élőhelyet...). És még csíp is.
2013. okt. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Jaj, de disznó ez a harlekin katica!
2013. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
Ezt telepítették be Magyarországra :D De minek?:D
2013. okt. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 polarbeer ***** válasza:

Igen, Kedves Kérdező, a harlekinkaticára (Harmonia axyridis) gondolsz, a korábban már linkelt wikipédiás cikk helytálló ezesetben.


Azonban pár dolgot nem árt tisztázni:

1) A harlekinkaticák kiszorítják az élőhelyükről az őshonos katicafajokat (legismertebbek a hétpettyes, a kétpettyes és az ötpettyes katica).

2) A harlekinkaticák megeszik az őshonos katicáink lárváit.

3) A harlekinkatica jóval szaporább, mint az őshonos fajok, ezért elképzelhető, hogy pár évtized múlva csak ezek az agresszívan terjedő, embert is csípő harlekinok maradnak az országban.

4) Ezt meg kell akadályozni, és a harlekinkaticákat EL KELL PUSZTÍTANI! Meg kell tanulni megismerni a harlekinkaticát, és ha biztos vagy abban, hogy a kéretlen vendég áll előtted, akkor pusztítsd el! Gyakran nagy tömegben jönnek a harlekinek telelni a házakba - ha 1 harlekin, akkor az egész tömeg az lesz, és nyugodtan lehet pusztítani!


Fel kell vennünk a harcot a harlekinek ellen úgy, hogy a többi állatnak ne legyen baja (ezért nem szabad kémiai módszert, és permetezőszereket alkalmazni)! Egyszerűen agyontaposod, vagy összeporszívózod a harlekinkaticákat, és kész. De ha nem vagy benne biztos, hogy harlekint látsz, akkor inkább hagyd békén, nehogy egy őshonos katicapéldányunk is elpusztuljon értelmetlenül.


Ha akarjátok, hogy a gyerekeitek lássanak hétpettyes katicákat, akkor vissza kell szorítani a harlekineket!

2013. okt. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én pár napja takarítottam ki őket, kiírtottam őket! Kb. kinyitottam az ablakot és potyogtak le, engem is elleptek. Kb fél doboz Chemotoxot fújtam ki rájuk. Kb 2 órámba tellt mire az ablakokat megtisztítottam meg mire összetakarítottam a halott katicákat.....
2013. okt. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megteszek mindent a harlekinek ellen. ;)
2013. okt. 27. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!