Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi lehet ez a madárpókom...

Mi lehet ez a madárpókom terráriumában?

Figyelt kérdés
Pókom itatójában lévő víz tetején fehér 1 mm hosszú és tized mm vastag (inkább kisebb) kis fehér valamik (lárvák vagy nemtudom mik ezek) úszkálnak. (kb 1 hete lett kicserélve a terrárium tartalma(föld,stb...).
2013. nov. 4. 06:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak tipp, de nem ugróvillások (azt hiszem ez a nevük)?

Ezek elvileg hasznosak is (bár lehet ott éppen nem), növények földjében, vagy a földjén élnek. Én akkor találkoztam velük, amikor egy nagyon agyonlocsolt virág ide került és tele volt velük a cserép aztán sajnos ellepték az egész házat. Odáig jutottunk, hogy a szobában lévő növényből még a fürdőszobai részre is került és mosakodás után láttam, hogy ott ugrálnak a padlón és ha kiment egy kis víz úszkáltak rajta (borzalmas volt, rosszul voltam teljesen).

Esetleg keress rá a neten, hátha te is ezzel állsz szemben.

2013. nov. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valószínűleg azok lesznek. és mit tudok ezekkel csinálni? igazából póknak kell a pára tartalom szóval kiszárítani a földet nemtudom, meg nem tudom a pókra milyen hatással vannak ezek a szemetek.
2013. nov. 4. 10:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ugrovillások (valószínű) akkor azokkal nem nagyon tudsz mit csinálni kicserélheted, megmikrózhatod a földet, kitakaríthatod a terkót, de előbb-utóbb visszajönnek.

De nem ártanak a póknak.

2013. nov. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha ilyen kis fehér hosszukás pattogó izék, azok tuti hogy ugróvillások. teljesen ártalmatlan kis lebontók. ha kiszárítod a talajt, egy nap alatt eltűnnek, de ha újra nedvesíted, pár nap alatt újra megjelennek. én csak kiszoktam önteni őket az itatóból :)
2013. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!