Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mennyire ártalmas/veszélyes a...

Mennyire ártalmas/veszélyes a pókra (ebben az esetben Poecilotheria metallica bár ez mellékes), ha készítek neki fából búvóhelyet és azt lefújom lakkal hogy ne kezdjen el rohadni és penészesedni?

Figyelt kérdés
iagzából csináltam neki egy király kis helyet kéregből csak mivel elég páradús légkör kell a kis gyilkosnak elkezdett értelem szerűen penészesedni.ha esetleg nem ártalmas, mennyi ideig szárítsam(tartsam szabad levegőn) a lakkot hogy ne legyen rá hatással?

2013. nov. 4. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egy Maestro nevű színtelen matt lakkal fújtam le, 48 órát pihent majd beraktam a terkóba és utána még volt szaga, pedig előtte szagolgattam és már nem éreztem szóval erre számíts, de baja nem lett a póknak azóta is boldogan él. (Poecilotheria regalis)


A szag elmegy pár nap alatt és rendesem locsolom a talajt is amibe bele ástam félig de nem kezdett el penészedni vagy büdösödni azóta már mindent (fa) lefújok ezzel a lakkal és még senkinek nem lett baja.

2013. nov. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20-22 fokon 24 óra száradás elég a lakknak.
2013. nov. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

vártam kb 2 2és fél hetet lakk száradással, tegnap raktam be mára a tücsök ami bennvolt neki csak rángatózott és már meg is halt. a póknak nem látom bármilyen baja lett volna de eléggé félek hogy hosszútávon lesz valami( csináltam az üvegajtó helyett kartonból és függönyből egy ajtót hogy jobban zellőzön de nemtudom hogy elég e:S)


[link]

2013. nov. 22. 12:59
 4/4 anonim ***** válasza:
azt a függönyt a helyedben nem hagynám ott.. a tücskök kb mindent rommá rágnak, és ha szerencséd van, csak a tücsik szöknek meg... ráadásul így nagyon hamar kiszárad a terkó. ha a szellőzésen akarsz javítani, elég ha a terkó ajtaja alá raksz valamit, hogy legyen egy kis rés. a fát meg nem raktam volna be ameddig van szaga. nekem anno azt tanácsolták, hogy csónaklakkot használjak, állítólag hamarabb szárad, és (ebben nem vagyok biztos) nem mérgező.
2013. dec. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!