Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méhészkedés, méhkaptár? Több lent

Méhészkedés, méhkaptár? Több lent

Figyelt kérdés
kezdő vagyok, valaki tudna ajánlani méhkaptár méretet,hogy hogy s mekkorát kell gyártani? utánnaolvastam, de minenhol más szinte. Mit jelent az hogy nb(keret)
2013. dec. 22. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mielőtt nekiállnál méhészkedni olvass el néhány szakirodalmat, mert a kérdésed alapján egészen biztosan nem tetted meg eddig. Az nb - Nagyboconádi kaptárat jelent, ez a kaptárak egy típusa. A méretek általában szabványosak, azért találsz többfélét, mert többféle típus van.

Ajánlom: Örösi Pál Méhek között c. munkáját!

2013. dec. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ!
2013. dec. 23. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Csatlakozom az előttem lévőhöz, először olvass ki néhány könyvet: Őrösi Pál Zoltán: Méhek között, Ruff János: A méhészmester könyve stb...

A nagyboczonádi(nb) keretet legtöbbször fekvőkaptárakban használják, mára elavult típussá vált. Javaslom, hogy rakodókaptárakkal kezdj. Azok sokkal jobban kezelhetők.

Remélem segítettem

2013. dec. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

értem!

közben olvasgattam 1-2 fórumot is könyvnek is nekiálltam és sokat segítettél tényleg.Köszönöm.

2013. dec. 29. 19:46
 5/5 anonim válasza:

Mindenképpen érdemes a méhkaptár védelmére is gondolni, például ez a nyomkövető eszköz segíthet:

[link]

2016. okt. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!