Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi lehet ez: 1mm-es, szárnya,...

Csipkebokor kérdése:

Mi lehet ez: 1mm-es, szárnya, viszonylag hosszú, vékony csápja,3 pár lába van, kizárólag falon szaladgál, feje fekete, tor+potroh egyben, mintha csíkos lenne: barna-színtelen? Csb

Figyelt kérdés

Fél éve költöztem vidékre, a lányomék közelébe, mert 3 bölcsődés korú gyerekük mellett szükség van a segítségemre. Eddig Budapesten, III. emeleten, száraz, napos lakásban éltem.

Ez a lakás korábban ügyvédi iroda volt, földszinti, de 6 lépcső vezet az ajtóhoz. Napos. Először a 2 hónap alatt talált 6db százlábú ejtett kétségbe. Kettőt a nagyobbik szoba ajtaja melletti falon, az ablakokkal szemben találtam, egyet a fürdőszobában, hármat a konyhában. Kicseréltettem a bejárati ajtót, talán ezért nem találtam közel 2 hónapja újabbakat.

Nemrég azt vettem észre, hogy az ablak mellett lévő íróasztalom mögötti falon valami mozog, majd kiderült, hogy a konyhában is és főleg a szoba azon oldalán, ahol a százlábúkat is találtam, elég sok ilyen valami van. Azóta naponta többször végignézem a falakat, mindig találok 4-20db-ot. Ezek az állatok 1mm hosszúak, csápjuk van és 3 pár lábuk. Mindegyik vékony. Fejük fekete, tor és potroh egyben van, vékony szárnyuk van. Nincs kitin páncéljuk, könnyen összenyomhatók. Utánuk fekete piszok marad a falon. A törzsük átlátszós-barnás, talán csíkos, inkább lárvához hasonlítanám. Mintha kerülnék a világosat. Kizárólag falon láttam őket, lassan mozognak, egymástól függetlenül. Ha közelít hozzájuk az ujjam, szaladni kezdenek, nagyon ritkán elugranak vagy elrepülnek (olyan picik, hogy ezt nem tudom eldönteni). Mindenesetre nem röpködnek. Nagyítóval tanulmányoztam őket. Néhányat üvegbe tettem, hogy vajon megnőnek-e nagyobbra. Eddig nem nőttek. Az internetes rovarmeghatározó szerint 63%-ban hangyák, de szerintem nem hangya. Örülnék, ha valaki tudna segíteni: vajon mik ezek a rovarok, honnan kerültek a lakásba, hogyan irthatnám ki őket? Rettentőn elkedvetlenítenek. Éjjel attól félek, hogy átmásznak a falról a párnámra, onnan énrám. Nagyon megromlott a közérzetem miattuk. Kérem, segítsen Valaki!!



#hangya #rovar lakásban
2013. dec. 28. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Vegyél Bio Killt és mindent alaposan fújjál be vele, ez sokféle rovart elpusztít és nem hagy nyomot, nincs rossz szaga.
2013. dec. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Falun szamithtsz rovarokra a lakasban. Foleg nyaron. A tobbsegetol nem kell megijedni. Nem artalmasak. Mindenhol bemasznak a hazba. nalunk tavasszal es osszel altalaban szarnyashangya-szezon van. Tele van minden vele. Tavaly nyaron meg minden nedves helyen talaltam valami nagy feketes zoldes bogarat, amit azelott soha. Siman megfogtam valamivel es vagy kidobtam, vagy lehuztam a wc-n.
2014. jan. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!