Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Botsáskatartóktól kérnék...

Botsáskatartóktól kérnék segítséget? Többi lent.

Figyelt kérdés

Bengáli botsáskáim közül egyik elvesztette 4 lábát, egy másik 1 lábát de ő ügyetlen lett és a többi lába meggörbült, elég rosszul néz ki. A többi sáska "csak" nagyon sötét barna lett.

1. Miért lehet ez?

2. Illetve mik a tünetei egy öregedés miatti természetes halálnak?

3. A petéket hogy "ápoljam? (mennyi időközönte spriccoljam meg és mennyire?)



2014. jan. 12. 10:47
 1/4 Platypus ***** válasza:
100%

Nem elég párás a terráriumod, ilyenkor nem tudnak rendesen vedleni, ez okozza a lábak elvesztését és a torzulását is általában. A 2 lábúnak már nincs sok remény, de 1 láb hiány még simán visszanő.

A petéket ki kell takarítani a terrárium aljából a potyadékkal együtt, a cuccot terítsd szét itatóspapíron egy dobozban, amit valami légáteresztővel zárd le. Az itatós miatt ritkán kell spriccelni, a gyakoriságát érzésre kell eldöntened, hogy nedvesen tartsd a papírt, de sose legyen vizes. Ha kevés sáskád van, akkor a petéket ott is hagyhatod a terrárium alján. Ha sokan vannak, akkor kelésig annyi szemetet szórnak a peték fölé, hogy a bébisáskák nem tudják kiásni magukat alóla.

2014. jan. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mekkora helyen vannak és mi a talaj? Mert a bengáli azért nem olyan finnyás szóval tényleg az a legvalószínűbb, hogy nagyon szárazon tartod őket.


Ezt eltudod kerülni, úgy, hogy raksz alájuk 4-5 cm földet(tőzeg,kókuszrost) ez már nehezebben fog kiszáradni, (de azért ezt a közeget is locsolni kell heti pár alkalommal) a kaját is ebbe szoktam tenni, tovább bírják mint vízben van amelyik szépen megis gyökereseik és vígan éldegél párhétig, én a petéket is kókuszroston szoktam keltetni kis odafigyeléssel (heti 2-3x locsolom) nagy arányban ki is kelnek.

2014. jan. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A talaj: akváriumba való aprókavics. Egy háromszög alakúban vannak,oldalai kb: 40cm 30cm 30cm, 30 magas. Mászófelület: kiszárított göcsörtös kacska szőlő szárak. 6-an vannak, vagyis márcsak 5-en, a kétlábút egy befőttes üvegbe raktam, külön etetem itatom ameddig él. Középső két lába maradt meg.
2014. jan. 12. 18:27
 4/4 Platypus ***** válasza:
Az aprókavics nem tartja jól a nedvességet. Jobb választás lenne helyette a homok, a tőzeg vagy a kókuszrost.
2014. jan. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!