Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ha összegyomtam az ujjammal...

Ha összegyomtam az ujjammal egy gyanús kinézetű kicsi pókot, akkor felszívódhat a mérge a bőrömön keresztül? Elég sebes a kezem.

Figyelt kérdés
2014. jan. 17. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs olyan pókfajta, ami képes megölni az embert. Továbbá ha hagyományos módon csíp meg, ugyanúgy a véredbe kerül a mérge, tehát nem lényeg, hogy a seb szívta fel vagy megcsípett e.
2014. jan. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy értette a kérdező, hogy ahogy összenyomta a pókot, sebes lett tőle a keze. De ha nem, akkor elnézést:D:D
2014. jan. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem a póktól lett sebes a kezem, szerencsére:-) Egyébként én is azzal nyugtatom magam, hogy Magyarországon nincs halálos mérgű pók, de manapság, mikor a szomszéd Józsi bácsi is tarthat otthon veszélyes állatot, valamint bőröndben, külföldről is hazahozhatják...valamint az éghajlat is kezd kedvezni nekik, elgondolkodtat, hogy vajon tényleg nem él-e meg Magyarországon?
2014. jan. 17. 14:38
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem a póktól lett sebes a kezem, szerencsére:-) Egyébként én is azzal nyugtatom magam, hogy Magyarországon nincs halálos mérgű pók, de manapság, mikor a szomszéd Józsi bácsi is tarthat otthon veszélyes állatot, valamint bőröndben, külföldről is hazahozhatják...még az éghajlat is kezd kedvezni nekik, elgondolkodtat, hogy vajon tényleg nem él-e meg Magyarországon?
2014. jan. 17. 14:39
 5/9 anonim ***** válasza:
nem nem él semijen mérges pok m.o-n
2014. jan. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A pók mérge a méregzacskóban van, ami a csáprágó végén nyílik. Nem a pókban van. Csak akkor kerül be a véredbe, ha nyílt vérző sebed van (akkor sem könnyen, mivel a vér kifelé folyik annak meg befelé kellene)és a csáprágója érintkezik a sebbel vagy belefúródik. Ergo elég kicsi az esélye. A "gyanús kinézetű pókon" azért mosolyogtam...
2014. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem.
2014. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért mérges pókot nem tarthat akárki.
2014. jan. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Biztos nem fog megmérgezni.:)
2014. jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!