Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan küzdjem le a póktól...

Beus84 kérdése:

Hogyan küzdjem le a póktól való félelmemet? Sajnos én rettegek tőlük. Kertes házban lakom. Néha a lakásba is bejön az a nagy fekete. Én még a közelébe se megyek. Inkább undorodok tőlük. Hogyan lehet leküzdeni eszt a félelmet?

Figyelt kérdés
2014. febr. 12. 09:44
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Nem tudom hogy lehet félni a pókoktól. Aranyos és hasznos állatok. Szerintem szerezz be egyet etetgesd meg ilyenek akkor majd megszereted őket.
2014. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Magyarországon nincsen veszélyes pók és megeszik a szúnyogot meg a legyet. De nem tudom, hogyan tudnád leküzdeni én a lódarázstól és a csótánytól undorodom...

A pókfóbia egy betegség, egyik férfi kollégám is szenved tőle.

2014. febr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Az anarchofóbia, én is rettegek a pókoktól, mert gyorsak, kiszámíthatatlanok.
2014. febr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
sokáig én is így voltam, de elkezdtem figyelni a viselkedésüket, rájöttem milyen csodálatos és intelligens állatok és azóta sokat javult a helyzet. Igazából nem sokat látsz belőle részleteiben, csak az izgő mozgó szőrös lábait, tehát képzelj el valami aranyos kedves pofit nekik. Ha félelemről van szó, mindig eszembe jut a Harry Potter egyik részében lévő tanítás, mikor az volt a feladatuk, hogy a félelmük tárgya helyébe képzeljenek valami ártatlan vicces dolgot. Ők nem akarnak téged bántani, jobban félnek tőled, mint Te tőlük.
2014. febr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is félek a pókoktól,de már nem annyira..ha túl sokszor látjuk őket,nagyjából meglehet szokni,most sem simogatom őket de sokkal könnyebben viselem(sokat látok,és muszáj a közelükbe mennem)
2014. febr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Én kb. pánikrohamot kaptam tőlük egészen addig, amíg nem vettem a páromnak egy madárpókot. Mivel együtt élünk, ezért kénytelen voltam a pókkal is egy szobán osztozni. Mára annyira rajongok értük, hogy nemrég vettem magamnak két új pókot a legutóbbi terraplázán, így most összesen négy saját pókom van :D Emellett mindenféle pókos dolgot is gyűjtök, pl könyvet, kulcstartót.

Azt azért meg kell hagyni, hogy kezdetben aludni sem tudtam éjszakánként, de annál jobb módszer nincs, minthogy szembenézel a félelmeddel. Nézegess róluk képeket, videókat, ha teheted menj olyan helyre, ahol élőben is láthatod őket. Egy idő után hozzászokik az ember, bár ez attól is függ, mennyire vagy alkalmazkodó típus.

2014. febr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos tanácsot. Főleg a 4 es válaszolónak a tanácsa tetszik a legjobban.
2014. febr. 12. 10:49
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
én pók vagyok, 4 éves. sose csípnélek meg ne aggódj. a legyeket szeretem meg a szúnyogokat.
2014. febr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

6 -al egyetértek.


Én is félek tőlük bár én is madárpók tartó vagyok.A félelme nem múlt el de valamelyest enyhült.Bár én a kisebbektől nem féltem meg a madárpókoktól sem csak a kaszáspókoktól még mindig de már nem annyira.


Először csak nézegesd őket képek.Ismerd meg az életmódját stb,majd közelebbről is megismerheted őket,végül te is gondozhatsz egyet.Illetve szakember segítsége is jól jöhet.A lényeg a lépésről lépésre elv.

2014. febr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
4# voltam. Az egyik legmegkapóbb esetem az volt, mikor söpörtem az előszobában, és a porral együtt összesöpörtem egy pókot. Néztem ahogy kepeszt a lábaival a porban, alig tudott menekülni, mert a szöszök ráragadtak a lábaira, és mivel nem bírt megbirkózni velük, egyszer csak halottnak tetette magát. Egész addig mozdulatlanul maradt, míg el nem bújtam az ajtó mögé és onnan lestem. Amikor úgy érezte, hogy már nem vagyok ott, eliszkolt. Ez volt az egyik eset, amikor elgondolkodtam azon, hogy ők is milyen okos kis élőlények, és ők is csak élni akarnak. Nekem is libabőrös lesz a hátam a póktól, de mindig azt tapasztalom, hogy inkább menekülnek az embertől, nincs olyan affinitásuk, hogy bele ugorjanak a nyakadba és elharapják a torkodat. :-) Néha amikor előszedek a műhelyemből egy régen használt szerszámot, arról is előszalad egy pók, de nem támad, hanem menekül. Csak figyeld meg a viselkedésüket, és meglátod, hogy mindig menekülnek, nem képesek bántani, nem is akarnak. És ha jól bele gondolsz, egy menekülő élőlény nem is olyan veszélyes, mint ahogy látszik elsőre. Tedd elé az ujjadat, látni fogod, hogy milyen gyorsan sarkon fordul. Csak próbáld ki, és rájössz, nem is olyan nehéz. Ha meglátod a gyengéjét, már nem is fogsz félni tőle.
2014. febr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!