Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen pókot fogtam? Valaki...

Penelope98 kérdése:

Milyen pókot fogtam? Valaki segítsen megállapítani a fajtáját!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma találtam egy pókot a lépcsőházban. Befogtam, hogy egy kicsit tanulmányozzam, mert én szeretem a pókokat. Szóval, nem tudom, milyen fajtájú. Már vagy 100 oldalt megnéztem, de sehol sem találtam képet ilyen, vagy hasonló pókról. A hátán egy fehér csík húzódik végig, az egész állat meg akkora, mint egy fekete bors. Nagyon pirinyó, de a csík nagyon feltűnő. Alapszíne barna, és ha jól láttam, a lábain is apró, fehér foltok vannak. Hálót még nem szőtt, csak mászkál és ugrál. Ha valaki tudja, milyen pókfajta ez, vagy, hogy veszélyes-e vagy nem, az kérem szépen írjon! Nagyon cuki, úgyhogy szeretném megtartani, csak mivel a fajtáját nem tudom, ezért az életfeltételeivel sem vagyok tisztában. Előre is köszönöm! :)
2014. márc. 8. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Ez egy védett faj !!! azonnal engedd ell !!
2014. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
minek akarsz egy vadon élő állatot így kínozni?
2014. márc. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egyik búvárpók fajtának is csíkos a háta:

[link]

A tiéd biztos még kicsi...

Vagy valami más.

:)

2014. márc. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sadam87 ***** válasza:

A leírás alapján szerintem valamilyen ugrópók (Salticidae család) lesz. Ezek kis termetű, viszonylag zömök testű, rövid lábú pókok, nagy szemekkel. Hálót nem szőnek, de nagyon mozgékonyak, sokat ugrálnak (ahogy a nevük is mutatja).

[link]

[link]

Arról viszont elképzelésem sincs, melyik faj lehet. Egy tipikus hazai faj a színészpók, de valószínűleg nem erről van szó.

[link]

2014. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!