Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Te büntetnéd ha valaki gerinc...

Te büntetnéd ha valaki gerinc nélküli állatot kínoz? (úgy tudom a törvény ezt nem bünteti)

Figyelt kérdés
2014. márc. 17. 21:26
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
71%
Szeretnél börtönbe kerülni, amiért eltapostál egy bogarat? Gondolom, nem.
2014. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
71%

Nem.

Nehogy m ár ne üthessek le egy legyet, vagy egy szúnyogot...

Vagy ne védhessem meg a kertemet a krumplibogártól...

2014. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Kínzásról beszélek.

Azt sem büntetik ha egérfogód van vagy ha patkánymérget teszel ki. Az nem kínzás.

Én most arra gondolok mikor valaki pl: tűzbe dobja a csigákat, vagy megsózza.

2014. márc. 17. 21:50
 4/27 anonim ***** válasza:
50%
Én igen, utálom az ilyet
2014. márc. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%
És ezt hogy hoznád törvénybe? Éti csigát áprilisban vagy mit tudom én mikor gyűjteni lehet, és étkezési céllal fogyasztani, előtte éheztetni, sózni, de a többi hónapban börtön jár a kínzásáért? Magánszemélynek tilos tűzbe dobni, de étteremnek szabad élve megfőzni? Így is védett, ennyi neki elég is, nehogy már minden félbevágott gilisztáért, meg eltaposott csupaszcsigáért, meg mindenféle kártékony rovar kiirtásáért ember bűnhődjön. A csupaszscsigát pl sörrel fogdossuk össze, a darazsakat meg cukrozott lével, rossz ember lennék, amiért csapdába fullasztom őket? Vagy amiért a krumplibogarat eltirhítom az ágyásból? Amiért a kullancsokat (megjegyzem örömmel) cafatokra szedem, pláne miután a jópár babesiát túlélt kutyámból operálom ki őket? Amúgy gerinctelen állatnak mondják őket, nem gerinc nélkülinek. Tudom ugyanaz, de én bioszos vagyok, és a megfogalmazás kicsit zavar. És én sem szeretem az állatok ok nélküli kínzását, de hogy védesz meg egy gerinctelen állatot egy másikkal szemben? Rovart írtani lehet, de puhatestűt nem? Vagyis csupaszcsigát már igen, de éti csigát nem? Étkezésre szánt csigát igen, de egyebet nem? Szúnyogot/legyet igen, de szitakötőt nem? Szerintem örüljünk, ha a kultúránkban minden ember jólétnek örvend, aztán minden gerinces állat jólétnek örvend, amíg ez a két kritérium nem teljesül, minek a gerinctelenekre is felállítani egy ilyen szabályt, arra bőven elég a védettség, amit élvez. DE gondolj abba is bele, hogy a gerinctelenek pusztításának törvénybe ütközésével az emberiség mekkora öngólt lőne, azonnal búcsút mondhatna a higiéniának, és rögtön megoldódna a globális túlnépesedés, ha a kajamennyiségeinket feleznék a kártevők, márpedig nem egy-két gerinctelen állatot (csótány-gél csapdák) /sőt, ha már itt tartunk gerinces állatot (lásd egerek-sztrichnin) is nem épp kegyes módszerekkel pusztítanak el, szenvednek azok biza míg ki nem nyiffannak, felfoghatjuk kínzásnak, épeszű ember azonban mégis megérti, hogy mi célt szolgál mindez.
2014. márc. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

Mielott barki is ertelmetlen vitat folytatna a masikkal, a Btk. 244.§-a szerint:

Aki

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,

b) gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendo.


Ha a gerinctelen allatok eseteben is buntetnel,akkor pl. jo indoknak tunik az,hogy azert hogy ebednel ne lengjenek korbe a legyek,legypapirt logatsz fel az asztal fole,amire raragadnak?Videken megis alkalmazzak,es most magyarazd el egyenkent mindenkinek hogy eddig ezt lehetett,de most mar buncselekmeny?Es menjen az egesz falu a birosagra?Vagy amugy hol huznad meg a hatart?A legyet ami amugy be is kopi az etelt megolheted igy,de pl. a csigat nem?Es aki megeszi az osztrigat nyersen?Meg is fozhetne nem?

Es a horgasz aki feltuzdeli a gilisztat a horogra csak azert hogy halat fogjon?Ezeket mind buntetned?


Amugy rettento tropa volt a hasonlatod,a csirket nem elve sutik...egyebkent a helyedben en inkabb belegondolnek miket beszelek es utana gyokereznek vagy utana sem,mert nem tologattuk egyutt a csattogos lepket az arokparton!

2014. márc. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
72%
Szerintem minden olyan cselekedet büntetendő kellene legyen, ami egy tehetetlen állat élvezetből való kínzását jelenti. Nyilván itt nem arra gondolok, hogy leütsz egy legyet vagy szúnyogot. Mert a rovarokat, bogarakat én is rühellem. De pl csigát a tűzbe dobni, csak azért, hogy lásd, mi történik vele, hát az gonoszság! Én még a gilisztákat is sajnálom a horgászathoz, mert alapvetően hasznos állatok, de a csontit pl nem. Ha már szükségszerű egy állat életét elvenni, akkor az legyen gyors, pontos és határozott, a lehető legkevesebb testi-lelki szenvedést okozva neki. Azt hiszem, ez így korrekt. Az állatok kínzása nem méltó egy értékellel bíró, intelligens emberhez, mert még az állat sem kínozza a másikat vadászatkor. Az állatkínzók mind beteg, torz lelkű emberek, akiknek NINCSEN keresnivalójuk ezen a bolygón.
2014. márc. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%
A csirkét stb nem élve főzik meg, ellenben a kagylókkal, csigákkal, szóval elég tróger vagy, hogy pont ezekkel a hasonlatokkal jössz itt. Persze látatlanban jó érzés lehet így gyökerezni, én is épp ezt érzem irántad, ismét egy olyan ember, aki azelőtt nyitja ki a száját, mielőtt elgondolkodna, értelmes dolog fog-e közönleni azon a lyukon.
2014. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
64%
Hát figyelj, a környéken minden évben egyre többször szenvedünk meg a behurcolt spanyol csupaszcsigával, meg a barnacsigával, ami a veteményesben mindent megzabál, és még a cseresznyefára is felmászik, hogy lezabálja a gyümölcsöt. Mondanom sem kell, hogy természetes ellensége nincsen, és mivel kártevő, a környéken mindenki kőkeményen irtja, ahol éri. Bocsás meg, hogy nem szeretnék védelmet ezeknek a dögöknek, és bizony van hol napi 150 csigát összeszedek a zöldségek közül, nem fogom őket egyesével lefejezni, vagy ki tudja ezesetben te mit tartasz humánusnak. Errefelé mindenki sózza, meg tűzbe dobálja a őket, nehogy már egy kártevő testi-lelki védelme miatt csődbe menjen a mezőgazdaság. Felteszem az nem tetszene, ha a zöldségek és gyümölcsök ára megtriplázódna, mert az agrárszakmából mindenki tutujgatni kezdené az invazív kártevőket. Biztos nem jó a csigának, hogy mártírhalált hal, ahogy a káposztának sem, hogy felzabálják, ahogy a termesztőnek sem, hogy tönkremegy, és ahogy az eleve szegény országnak sem, hogy újabb élelem ára szökhet a magasba.
2014. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 gebasz1 válasza:
45%
Nem de így a politikusainkat is lehetne büntetlenül kínozni.
2014. márc. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!