Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pók iszonyosak! Ti hogyan...

Pók iszonyosak! Ti hogyan küzditek le a félelmeteket?

Figyelt kérdés
Én már betegesen félek a pókoktól, és nem tudok mit tenni ellene. Egyszerűen lebénulok, ha csak egy centis példányt is meglátok Este át kell néznem villanynál a szobámat, hogy ne legyen bent pók. Ha pedig találok egyet, percekig képes vagyok ügyetlenkedni, ha pedig nem sikerül megölnöm, egyszerűen nem merek elaludni, mert félek hogy álmomban rám mászik vagy ilyesmi.

2014. márc. 23. 22:03
 1/9 anonim válasza:
100%
Na kb ilyen vagyok énis , 19 évesen ! Ha meglátok eggyet a plafonon, hozom a pórszívot, vagy ha leesik akkor agyon taposom, nem bírnék elaludni, ha pl leesne és bemeneküle az ágy alá , pedig nem båtanak, és más állattól nem félek , legalább nem vagyok egyedűl :D
2014. márc. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
De miért félsz ennyire tőlük? Szerintem kicsit felfújod a dolgot. Először is nem árt neked. Ha meglátsz egyet, akkor csapd le. Valóban, a kis pókokat én sem szeretem, de az én szobámba nem mernek bejönni, mert a terráriumban egy náluk sokkal nagyobb tarantula figyel, azt félnek tőle. Amióta kis pók korában hozzám került egyetlen másmilyen pókot nem láttam a szobámban. Csak magadban tudsz változtatni. Felesleges félni tőlük, vagy szerezz be egy tarantulát te is :)
2014. márc. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
panel lakás második emelet összes ablakon szúnyog háló, plusz a porszívó összeszerelve és védekezésre készen... amikor egyedül laktam sikerült annyira leküzdenem már a fóbiámat hogy letudtam őket ütni... igaz ahhoz a tárgyhoz akkor 3-4 napig nem nyultam..
2014. márc. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám mindig azt mondja h a pók jobban fél tőlem mint én tőle. A nagyobbaktól én is félek, de állatbarát létemre mindig igyekszem beterelni egy befőttesüvegbe és kitenni a szabadba :) gondolj arra hogy nem bánt, ha te sem őt
2014. márc. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Sohasem ölök meg pókot, gyerekkoromban sem tettem. Mindig azt tanultam, hallottam, hogy hasznos. És nem is láttam soha undorítónak, félelmetesnek. Talán normális családban nevelkedtem. Egy újszülött nem fél és nem irtózik semmitől, csak attól, amit az élete során a környezetétől megtanul.
2014. márc. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%

sehogysem :( ha meglátok egy pókot addig kiabálok, toporzékolik ugrálok összevissza mint egy idióta, míg valaki itthon nem jön és tünteti el.. xd kicsit vicces de halálian félek tőlük..

pont most volt egy a plafonon.. anya leszedte de elszabadult és kiabáltunk én is meg hugom (valahogyan ráragasztottam ezt hugomra is xd ) aztán láttuk h a szőnyegen fut anya rárakott egy doboztetőt ráált ugrált rajta, én a dobozonvkeresztűl ütögettem és fellélegeztünk h a pókveszély elmúlt :D

2014. márc. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem félek a pókoktól, sőt, kifejezetten hasznosnak találom őket, viszont az összes olyan bogártól és rovartól igen, ami repül. :( Amíg csak mászik nem érdekel, de ha repül, akkor iszonyatosan rettegek. Ami a legrosszabb, hogy a lepkéktől is, de már a szótól is kiver a víz, persze mindenki hülyének néz.. Hát ez van, én még nem jöttem rá, hogy mit kellene tennem, hogy ne féljek tőlük. :(
2014. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogj meg egyet. :D

Nem vicc, férfi létemre én is sokáig paráztam a pókoktól, és ezt önmagam is zavarónak tartottam, aztán mikor láttam a szobában egy nagyobbat, gondoltam most itt az idő, nagy baj nem történhet, elé raktam a kezem hagytam, hogy rámenjen és szépen kivittem, nem történt semmi gáz, azóta a pókoktól sem félek, nem tudom pontosan minek nevezik ezt a módszert mikor a félelmet így kezelik le, hogy szembesítik vele az embert, de enkem bevált.

2014. márc. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Utolsó: te egy Isten vagy hogy ezt meg merted tenni :D

Én megint egy más téma vagyok ilyen szemszögből. Utálom őket de rettenetesen. Ha látok egyet teljesen kiver a víz, hányingerem lesz, rögtön a hajamhoz kapok hogy nincs e benne. olt hogy találtam egy keresztes pókot a konyhába. Negyed óráig "szemeztem" vele (közbe fújtam rovarirtóval) és keservesen sírtam.

Sőt, már a szó hallatán jelentkeznek a tünetek. Itt is mire végigolvastam a hozzászólásokat elsírtam magam :(

Leküzdeni ezt tényleg csak a szembenézéssel lehet, ahogy az utolsó is tette, ha van hozzá elég bátorságod persze

2014. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!