Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » DARAZSAK! A nagy melegbe a...

DARAZSAK! A nagy melegbe a dísznádat (ami a kerítésen van) eszik és elég sok van sajnos belőlle! Mivel tudnám elűzni őket? Olaj? Festék? Vagy mi chemotox?

Figyelt kérdés
2014. máj. 1. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem eszik, hanem most viszik es epitik az idei feszkeiket. nemreg jottek elo az attelelt nosteny darazsak es pl. szaraz fat, disznadat megragnak gombocca formaljak a nyalukkal es mennek epiteni belole a papirszeru feszkuket. Szerintem egy teljes nadkeritest ne ronts el olajjal vagy festekkel, mert mashonnan is szereznek feszekalapanyagot, nem hiszem, hogy a te nadad az egyetlen lelohely. Inkabb erdemes kifigyelni, hogy hova epiti(k) a feszket es ott kozbeavatkozni, amíg a feszek kicsi. Egyebkent a darazsak hasznosak, egyreszt ragadozok (kartevoket is megesznek), masreszt szemetet, dogot..amolyan jo kukasemberek. Persze ha szolod, gyumolcsosod van vagy kisgyerekek a kertben, akkor jobb ha nincsenek darazsaid.
2014. máj. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fészkeket kell eltávolítani, akkor nem térnek vissza.
2014. máj. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tengelics szilárd válasza:
100%

A darázs az egyik legveszélyesebb rovar, nála csak lódarázs a veszélyesebb. Mi vidéken lakunk, egy új házban a falu szélén. Annyi darázs volt a ház körül, hogy nagy melegben nem is mertünk kimenni, mert volt hogy 2-3 csípett meg egyszerre. Egy alkalommal csak levegőt akartam venni és ahogy elrepült a szám előtt beszippantottam és megcsípte a szájpadlásomat. Mivel kisgyerek is van, ezért mi nem ismerünk kegyelmet ha darázsról van szó. A házon mediterrán cserép van, és a darazsak minden félárnyékos zugot megtalálnak. Évekig küzdöttünk ellenük, több kevesebb sikerrel. Első éven darázscsapdákat készítettem, volt hogy legalább 20 lógott a ház körül. Ez műanyag ásvizes flakon, a felső harmadán egy kb 3 cm-es lyukkal, ami úgy van kivágva hogy befelé van behajtva ,mint egy 2 szárnyas ajtó. Ebbe kell tenni olcsó sört és cukrot és vizet, összesen úgy hogy az alsó harmadát ellepje. Az élesztő és a cukor reakcióba lép és odavonza a darazsakat. Méhekre nem veszélyes, mert a darazsak miatt nem mennek oda. A darázs belemászik és az erjedés során képződött gáztól elkábul és belesik. Ez jó a lódarazsak ellen is. A boltokban kapható feromon és egyéb csodaszeres többezer ft-os darázs csapdák semmit nem érnek, nem érdemes megvenni őket. Ami viszont érdekes, hogy míg az első éven többezer darazsat fogtunk meg ezzel, addig a következő években már bele sem mentek. mintha megtanulták volna hogy nem lehet, pedig 1-2 évnél tovább nem él egy darázs, ha jól tudom. Próbálkoztunk rovar irtó szakemberrel is aki körbefújta a házat és kifizettem 30 ezer ft-ot érte, 1-2 hónapig működött de aztán visszajöttek megint.

Az idei évre vettünk egy ultrahangos szerkezetet, amit feltettünk a padlásra és most úgy tűnik a ház körül eltűntek a darazsak, legalábbis a befészkelések, szinte alig van.

Ez az a szerkezet, javaslom nézd meg, érdemes beivensztálni, mert csak egyszer kell megvenni.


WK0600 a típusa és 17-18000 ezer körül van.


[link]

2014. máj. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!