Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ha egy kifejlett tarantula...

Ha egy kifejlett tarantula megcsípne egy nagyobb kutyát pl. Németjuhászt akkor az megdöglene?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat!!!!!:)

2014. máj. 4. 18:19
 1/5 Nick125 válasza:

Szerintem ha egy emberre is halálos mérgű pók csípné meg akkor meghalna. Ha viszont egy gyenge mérgű pók akkor szerintem nem. Amúgy miért kérdezed ??? :D

Remélem segíthettem.

2014. máj. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A tarantulának(madárpóknak) gyenge a mérge.Te sem halnál bele,ha megcsípne,körülbelül egy méhcsípéssel ér fel a veszélyessége.Csak a kisebb állatokra veszélyes.Úgyhogy a kutya nem pusztulna el.
2014. máj. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyobb kutya lehet, hogy nem, de egy kisebb fajta biztos, hogy belepusztul. Az, hogy az emberre nem veszélyes a méreg, nem jelenti azt, hogy egy harmadakkora állatra sem az. A méh mérgénél sokkal többet ad le a madárpók a marástól és az összetétele is más, ez egyébként fajonként változik (nagyjából 900 madárpókfajt ismerünk jelenleg.)
2014. máj. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!:) nekem egy Chilei rózsaszín tarantula van (Grammostola Rosea) :)
2014. máj. 5. 17:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Na csakhogy tisztázzuk a dolgokat: alapesetbe egy madárpók mèrge se halálos az egészséges felnőtt emberre (persze függ az egészségi állapottól, kortól, allergiától), de egy kutya simán belehal. Van egy fordított dolog is: Pl. ha egy ausztráliai tölcsérhálós pók megcsíp valakit, az életveszélybe kerül, orvosi segítség nélkül halál, viszont egy kutyának nem lesz semmi baja.
2014. júl. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!