Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar lehet?

Milyen rovar lehet?

Figyelt kérdés
Szobámba berepült egy hatalmas fekete bogár (nem lódarázs/dongó) kb. ugyan akkora nem tudom megállapítani csak azt, hogy fekete. Rettentő hangos( egy bogárhoz képes) zárt ajtón keresztül is lehet hallani elég jól. Állandóan repül szóval fényképet nem tudok küldeni mert elmosódik vagy mire rögzíteni odébb repül. Még annyit, hogy valamit húz vagy lóg rajta. Olyan dongó hangja van csak jóval hangosabb!

2014. máj. 18. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen darázs féle lehet,bár akkor inkább kék lenne... de mivel azt sem tudod mi a különbség a bogár/rovar között,és dongónak hívod...ezért pontos leírás hiányában senki sem fogja megmondani, milyen dolog repked nálad.
2014. máj. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocs rovar. Amúgy meg akinek van sejtése mi az akkor le írja. Leszállt és most megnéztem egy nagy lódarázsra hasonlít csak nagyrészt fekete egyedül a feje ami sötét narancs sárgás.
2014. máj. 18. 19:50
 3/4 sadam87 ***** válasza:

Az óriás tőrösdarázs a legnagyobb darázsfajunk, és a nőstények feje sárga. De a potrohán is van négy sárga folt. Ha ez is stimmel, valószínűleg ez lesz az. Védett faj! Nem agresszív.

[link]

[link]

2014. máj. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
"Rég" volt de erre hasonlított szóval lehet ez az de már mindegy nem csaptam le nem szokásom köszönöm a választ megy a zöld!
2014. máj. 21. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!