Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méhekkel akarok foglalkozni...

Gazsa90 kérdése:

Méhekkel akarok foglalkozni és meg akarom tudni hogy mibe kerül meg milyen engedélyek kellenek meg az lenne hogy allergiás vagyok és hogyan lehetne azt el mulasztani?

Figyelt kérdés
2014. máj. 31. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Oh My God

Az allergiára létezik tüneti kezelés, de konkrétan a méhszúrásra nem tudom. A méhészkedéshez elég sokat kell tanulni, tehát abból, hogy itt kérded plusz az allergiádból én szerintem nem való neked ez a szakma. Sok munkával jár pergetéskor(?) a családok számától függően egész éjszaka kint lenni mellettük stb stb.

2014. máj. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A méhcsípésre van injekció. És lehetséges esetleg kigyógyulni az allergiából, de csak hosszabb idő alatt.

Amúgy ezt olvasd el:

[link]

2014. jún. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 simon_123 válasza:

Ha méhészkedni akarsz, a legjobb ha keresel egy méhészt aki beenged a méhesébe és ott elmond neked egyet s mást.Kezdeni semmi tudás nélkül nagyon nehéz, szinte lehetetlen. Ha meg bemutatja neked bár az alapfogalmakat akkor meg jobb. Egy tanfolyam elvégzése mindenképp ajánlatos.A befektetésről....Indulásból olyan helyet kell választanod, hogy legyen megfelelő méhlegelő, legyen lehetőleg minél közelebb az otthonodhoz. 3-4 családdal érdemes kezdeni, többel semmi esetre sem.(Ha kiderül hogy nem neked való a méhészkedés 3-4 családért nem nagy kár, vagy könnyebb értékesíteni.)A méheket olyan helyről vedd ami megbízható, nem kimondottan a legolcsóbb(olcsó húsnak híg a leve)és ahová a továbbiakban tanácsért is fordulhatsz. Kaptárokat lehetőleg újat kell venni, hogy ne vegyél vele együtt betegséget is.Ha meg a méheket kaptárostól veszed és megbízható a hely a akkor veheted.A vásárlásnál mindenképp jól jön egy méhész segítsége.

A méhszúrás...

Olvasom itt fentebb, hogy méhcsípés...

Ha már méhész szeretnél lenni akkor indulásból jó tudni, hogy csak a bolha csíp.A méh az szúr :)

A méh szúrás nem akkora gond mint ahogy azt mondják.Akik magukat allergiásnak vallják azok nyomó része csak pánik-allergia. Tehát az hogy kapsz egy szúrást és eldagadsz az normális.(Főleg ha kevés szúrást kapsz) Itt szoktak bepánikolni az emberek, hogy jaj istenem hátha allergiás vagyok és be is magyarázza magának, hogy igen is allergiás mert dagad, viszket.

Akkor lehet allergiáról beszelni, ha légszomj, szívritmuszavar, hidegrázás, szédülés jelentkezik.Aki allergiás annál egy szúrástól is jelentkezhetnek a tünetek a test bármely részére kapott szúrástól.

Na most ha méhészkedni szeretnél egyszer le kell tisztázd az allergia kérdést, mert nem lehet méhészkedni szúrás nélkül. Egy kezdő biztosan kap min.5-6 szúrást méhészkedési alkalmanként.Aki nem kezdő az is kap csak nem feltűnő már neki :)

Ha allergiás tünet jelentkezik mindenképp sürgősen orvoshoz kell fordulni a szúrások számától függetlenül.

2014. jún. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!