Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért repkednek a kicsi...

Miért repkednek a kicsi legyek a csillár/lámpa alatt?

Figyelt kérdés
Nyitva volt az ajtó és azt vettem észre hogy a pici legyek vagy 10-en a csillár alatt és a lámpa alatt repkednek (Szoba közepén. A lámpa nem volt feloltva, tehát nem a fényre jönnek.

2014. jún. 2. 15:58
 1/9 csabika1971 ***** válasza:
De előtte valószínű fel volt kapcsolva és érzik annak a vissza maradt melegét. Mert azt kétlem, hogy emlékeznének arra, hogy onnan fény jött, és várnák a felvilágosodást.
2014. jún. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Jó a kérdés! A válaszra én is kíváncsi vagyok, mert már évek óta megfigyeltem a jelenséget, de nem tudom, hogy miért van. Az biztos, hogy nem azért, amit az első válaszoló írt, mert olyan csillárok alatt is megfigyelhető a jelenség, amit még sosem kapcsoltak fel.
2014. jún. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Délután 4-5 órakkor még nem szoktam kapcsolgatni a lámpát tehát biztos nem arra mentek.

Gondoltam rá hogy a mágneses/elektromos térre mennek ami a lámpából áramlik, vagy csak egyszerűen a szoba közepét keresik.

2014. jún. 4. 12:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem köze van az elektromos hálózat által gerjesztett mágneses térhez is, mert az tudjuk, hogy a rovarok, elég érzékenyek rá... Persze az is lehet, hogy a szoba közepe miatt mennek oda, és hát a lámpa mindig a szoba közepén van általában...
2014. jún. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is kiváncsi lennék rá! xd amugy semmi köze az elektromossághoz, mert én meg azt vettem észre hogy akár egy lombos faág vagy kiálló gerenda alatt is szoktak szálldogálni és mintha többen lennének, ha párás az idő.
2014. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Érdekes módon csak a kicsi legyek csinálják ezt, a nagy amelyik a szarra mászik és a zöld azok nem.

Ma a fürdőszobába köröztek a lámpa alatt, nem volt felkapcsolva és nem is a szoba közepére mennek mert L alakú a fürdűszobánk és a lámpa se teljesen középpen van.

2014. jún. 7. 14:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést én is feltehettem volna, tegnap délelőtt 12-t számoltam meg a lámpa alatt körözni. Én arra jutottam, hogy kerek, és valamilyen módon kötődnek hozzá, nem merik (még) elhagyni. Ez mondjuk nem magyarázza megmeg azt, hogy akkor hogy jöttek be, ha nem nagyon mernének repkedni...
2014. jún. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 amigdala42 válasza:

1.A csillár enyhén magához vonzza a rádióadóitok elektromágneses mezejét. Ez éppen megfelelő erősségű a legyek számára. A szárnyaik erezetével lágy bizsergésként érzékelik a rezgést. Kellemes érzésként hat számukra.

2 .A légy lámpa körüli repkedésére meg próbáljunk olyan magyarázatot adni, ami a fajfenntartási szempontból származó előnyön alapul.

A légynek előnyt jelent ha fás területen történő repkedése közben nem távolodik el nagyon a faágaktól, mert akkor a madarak nem tudják elkapni a faágbakütközés kockázata nélkül. Ezért a legyek nyílt terepen (a szoba is nyílt terepnek számít) vonzódnak minden körberepülhető tárgyhoz.A csillárt faágnak nézik .

2015. ápr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 robokutya válasza:

Nem tudom de engem is érdekelne a dolog és nem akarok hülyeséget írni de írták páran felettem hogy pár éve figyeli a dolgot.

Elképzelhető a fentebb említett EM dolog fennforgása, de teszem fel én a kérdést akkor ez a dolog mért nem tűnt fel a régi hagyományos villanykörték esetében? Teszem fel a kérdést tényleg vonzhatja a halogen gáz esetleges sistergése még ha fel sincs kapcsolva a lámpa? Viszont kérdés ha fel van kapcsolva mért reppenek szét?

2016. jún. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!