Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A szobámba kb.2 hete folyamato...

A szobámba kb.2 hete folyamatosan találok pici fekete bogarat már mindenhol kiporszívóztam meg kitakarítottam de folyton találok még mindig. Pici páncélos fekete bogár fogalmam sincs milyen fajta lehet. Mit csináljak hogy végre eltűnjenek?

Figyelt kérdés

2014. jún. 15. 12:41
 1/3 retrojedi válasza:

A nyár eleji időszakból gondolom, hogy ez a Harpalus rufipes, Pseudoophonus (vagy Pseudophonus) rufipes, vagy nagy selymesfutrinka - polgári nevén pattanóbogár lesz. Ilyenkor szoktak ugyanis rajzani, és a fényre bejönnek a városba. Azért hívják egyébként pattanóbogárnak (néhány hasonló rokonával együtt), mert össze-vissza repkednek a lakásban, aztán mikor elfáradnak, simán összecsukják a szárnyukat és hagyják magukat leesni - amit követően pattanó hang kíséretében érnek földet. Ezután szintén össze-vissza mászkálnak a lakásban (most már gyalog) és az emberre is rámásznak, ami elég idegesítő. Ha megfogod és a szája elé teszed az ujjad, állítólag még harap is.

Teljes szúnyogháló-fedés nélkül nem nagyon lehet velük mit csinálni, de a néhány hetes idényük után általában eltűnnek.

2014. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Fotózd le, és küldd be a face-n a rovarhatározó csoportba. Ott nagy koponyák osztják az észt, tuti kapsz infót.
2014. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyenek az én szobámban is vannak :D tök cukik
2022. aug. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!