Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Idén miért nem volt egyetlen...

Idén miért nem volt egyetlen cserebogár sem? Mi okozza ezt? Csak nem tűntek le teljesen? Nem borítja ez fel a természet egyensúlyát (táplálékláncot)?

Figyelt kérdés

Pilisvörösváron töltöm az időmet, és ott nem is lehetett nagyon cserebogarat látni ebben az évben, -- úgy egyáltalán nem :(


Miért van ez? én aggódom, hogy esetleg eltűntek teljesen ?



2014. jún. 23. 22:06
 1/5 A kérdező kommentje:

*tűntek EL*


félreírtam :)

2014. jún. 23. 22:07
 2/5 anonim ***** válasza:

nálunk van :D


[link]


Nem tudom, jársz-e biológia órűákra, nem ismételném meg az egészet.


Egy mondatot kiragadok:


"A májusi cserebogár teljes átalakulással fejlődik ki – a Kárpát-medencében 3, hidegebb vidékeken 4 év alatt. Ennek megfelelően hazánkban háromévenként, április–májusban tömegesen rajzik."

2014. jún. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de régebben minden egyes évben voltak!!
2014. jún. 23. 22:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Májusi cserebogár- rajzás tényleg nem volt idén, viszont sok kalló-, vagy más néven csapó cserebogarat lehet látni, ha homoktalajos- vidéken laksz. Nálunk sok van, a kertünk talaja is tele van azokkal a lyukakkal, ahonnét előmásztak. Pajort is rengeteget szoktunk találni ásáskor, úgyhogy nyugi, nem fognak eltűnni. A talajban való fejlődésük (ha elolvasod, amit 1- es írt, érteni fogod) a sikerük záloga, itt nagy biztonságban élnek a kirepülésig.
2014. jún. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Papsajt válasza:
Érzékenyek a chemtrailre és hasonló technológiákra ezért javarészt eltűntek. A 2000-es évek eleje/közepén óta nem láttam rajzást.
2022. dec. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!