Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mik ezek az apró fehér bogarak...

Argyus kérdése:

Mik ezek az apró fehér bogarak a madárpókom hasán?

Figyelt kérdés

Nemrég hanyadt dobta magát a pókom, mint amikor vedleni szokott, ám furcsa módon tapasztaltam hogy a hasa tele van vagy 50 darab kicsi fehér levéltetűnél kisebb bogarakkal.

Mi a teendő ilyenkor? aki tud az segítsen minél hamarabb!

Köszi előre is !


2014. jún. 25. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
6%
Öööö. Szerintem ne várj értelmes választ. O.o
2014. jún. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezek atkák lehetnek, bár annyira nem értek hozzá valószínű az alomban voltak és onnan keltek ki.
2014. jún. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az atkák szeretik a vizes helyeket, szóval lehet hogy rosszul szellőzik a terráriumod, próbálj ezen javítani, pl: támaszd ki valamivel az ajtót.

Próbáld mindig kiszedni a kajamaradékot.

Ha tücsökkel etetsz, akkor esetleg próbálj ki valami más kaját.


Szárítsd ki a helyét, vedd ki az itatót, cseréld ki a talajt, és fertőtleníts át mindent.


Vagy locsolj körbe mindent grapefruit mag kivonattal, hátha segít.


A pók, nem tudom mennyire szoktad fogdosni, ha nem okoz problémát, akkor vedd ki és kis ecsettel próbáld lesepregetni róla az atkákat.


Vagy, tedd át egy dobozba egy vizes zsebkendőre és várj, hátha maguktól lejönnek.


Vagy, várd meg míg levedlik és akkor gyorsan vedd ki a bőrét amíg még rajta vannak a kis dögök.


Ezeket nem kell feltétlenül egyszerre csinálni lehet hogy a szárítással eltűnnek, de valahogy odakerültek, szóval valamin változtatni kell hogy ne jöjjenek vissza. Ugyanez a grapefruit mag kivonattal lehet hogy most szétlocsolod és eltűnnek, de attól még előbb utóbb ki kell cserélni a talajt, és rendesen kikell mosni a terkót.

2014. jún. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!