Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ha egy hangya leesik 20 m...

Ha egy hangya leesik 20 m magasról, mi lesz vele?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülye kérdés, csak ma ezen agyaltam egész nap hogy belehal, vagy mi? :D

2014. júl. 1. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem hal meg.
2014. júl. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nadiene ***** válasza:
0%
Felrobban. A filmekben legalább is biztos..
2014. júl. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
szerintem semmi baja nem lesz, meg akkor se ha kemeny feluletre esik
2014. júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

ezen én is gyakran elgondolkodok :D

szerintem belepusztul, már eleve magába a zuhanásba bele kell pusztulnia, hiszen szétroncsolódnak a belső szervei, és gondolom a földet érés sem tesz neki jót

2014. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem lesz semmi baja, sőt a kis testű állatok sokkal magasabbról élik túl a zuhanást, a rovarok/bogarak főleg.
2014. júl. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Nadiene ***** válasza:
100%

Hogy komolyan is válaszoljak:


Nem lesz nagy baja, mert nem gyorsul fel. A testéhez képest könnyű, a gravitációs gyorsulást lefékezi a légellenállása.

Kb 20 cm után eléri a max zuhanási sebességét, innentől mindegy, hogy 1 métert esik, vagy 200-at.

2014. júl. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
100%
Egy hangyának hatalmas légellenállása van a tömegéhez képest. Láttatok már falevelet leesni? Egy hangya sem érkezne durvábban. Ráadásul az ízeltlábúak felépítése sokkal ellenállóbb a fizikai behatásokkal szemben. Valószínűleg az lenne a legnagyobb baja, hogy messzire került az általa ismert és szagokkal megjelölt útvonaltól és többé nem találna vissza a bolyba. Ami egy hangyának előbb-utóbb halálos probléma.
2014. júl. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!