Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen pók ez? Pls nagyon...

Milyen pók ez? Pls nagyon fontos! (Kép)

Figyelt kérdés

Képek:

[link]


[link]


Már nagyon sokszor láttam ilyen pókot a szobámban,és mivel nagyon utálom a pókolat ezért nagyon félek tőle...A szobában és a lakásban is rend,tisztaság van.Rendszeresen takarítok/takarítunk.

Miért van/vannak itt?

Bánthat?

Milyen fajta?

~Előre köszönöm a válaszokat~



2014. júl. 7. 23:14
 1/8 anonim válasza:
Szerintem ártalmatlan szobapók. Bár nem értek hozzá, de Magyarországon nem élnek veszélyes pókok.. én legalábbis így tudom. Én is rettegek tőlük egyébként.
2014. júl. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem könyvben, a legjobban a Hegyi zugpók (Malthonica ferruginea)-ra hasonlít.

A wikipedia szerint " párás levegőjű, kevésbé háborított emberi építményekben is megtalálja a helyét. Többnyire a talajszint közelében található. A kifejlett példányok májustól októberig fordulnak elő."


Nem ír semmit arról, hogy veszélyes lenne.


Az 1-esnek üzenem, van olyan (mármint itt M.O-on), hogy Mérges dajkapók, azt írja a könyv róla: kellemetlen következményekkel jár a ~ csípése, bokros helyeken gyakori. Zöld színű, testmérete eléri az 1.5-2cm-t, lábaival a 4-6cm-t is.

2014. júl. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Második válaszoló.

Köszönöm hogy szántál rám időt és utánajártál:)

De én is beírtam a Wiki-be a pókfajtát,de sajnos ez nem az://

Sem a mérete,sem a külseje nem egyezik meg://

Lehet hogy tényleg csak egy ártalmatlan szobapók,de azért jó lenne pontosan tudni:):/

2014. júl. 8. 00:49
 4/8 A kérdező kommentje:

Esetleg ha segít akkor itt egy közelebbi kép:

[link]


Egyébként nagyon apró,kb 6-7mm

2014. júl. 8. 00:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Csupaszpók.
2014. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2014. júl. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen,csupaszpók:):/

Köszönöm a válaszokat:)

2014. júl. 9. 01:08
 8/8 anonim válasza:
Egy másik elképesztő faj a csupaszpók (Scytodes thoracica), ez a zsákmánya megtámadásának szempontjából számít érdekesnek. Egyfajta sprayt fúj ki magából, akár 10 mm-re is, amiben ragasztóanyag és méreg van. Ez a keverék egy helyben tartja a prédát, lehetővé téve a lassú pók számára, hogy közel menjen, és rámérje halálos csípését.
2015. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!