Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mivel lehet védekezni a...

Mivel lehet védekezni a levéltetvek ellen? Mi okozza?

Figyelt kérdés
A növényeimet folyton megtámadják a levéltetvek, és nem tudok ellenük semmit tenni. Nagyjából 5 növényemet irtották ki. :( Kérlek, segítsetek!! :(

2014. júl. 9. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vagy permetezéssel vagy megfelelö növénytársitással. Oka, hogy a levéltetveknek ilyen az életmodja (ne haragudj de ez nem volt értelmes kérdésrész).
2014. júl. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, az okát úgy értettem, hogy pl. nem öntözöm megfelelően, vagy valami hasonló.
2014. júl. 9. 16:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Dísznövényről vagy gyümölcsfákról van szó?
2014. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most csak 2 primulám, 1 minirózsa, 1 korallvirág, 1 aloe vera, és egy filodentron, de arra még nem mentek rá(szerencsére), tehát dísznövények. :)
2014. júl. 9. 16:54
 5/11 anonim válasza:
65%

Ha nem akarsz permetszert venni akkor nikotinos vízzel locsold le öket! Èn úgy csinàltam hogy egy vödör vízbe dobàltam a cigicsikkeket! Elèg ha 2-3 nap alatt kiàztatod, de azt úgyis làtod hogy mikor jó! Akkor jó, ha màr barna a víz!

Meg merem kockàztatni, hogy jobb, mint a permetszer! Egyszer elèg volt hasznàlnom!

2014. júl. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Egyébként csak a növény levelét kell, vagy a földjét is meg kell öntözni vele?
2014. júl. 9. 22:11
 7/11 anonim válasza:
100%
csak a növènyt elèg, de azt alaposan!
2014. júl. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi. :) És ezt kinti, vagy benti növényekre kel ráönteni? (már csak azért, mert nekem szobanövényeim vannak!!!)
2014. júl. 10. 10:29
 9/11 anonim válasza:
nyugodtan ràöntheted, csak az udvaron csinàld mert elèg büdi, de elmegy a szaga!
2014. júl. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

És ha ezt megcsináltad, akkor ne vidd be a lakásba. MÉRGEZŐ!

2 evőkanál ecet

2 evőkanál cukor

1 teáskanál mosogatószer

1/2 liter víz

Szórós flakonba teszed, több alkalommal lepermetezed vele.

Nem büdi, nem ártasz vele se magadnak, se másnak.

2014. júl. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!