Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Madárpók féregtelenítése,...

Madárpók féregtelenítése, különféle parazitáinak kiölése hogyan lehetséges kíméletes módon?

Figyelt kérdés
5 éves Grammostola pulchripes-em körülbelül 1 éve nem hajlandó táplálékot magához venni. 2012 decemberében vedlett utoljára. Már több szakértőnek (állatkerti rovarház gondozója, stb.) írtam, és madárpókos fórumokra is. A fórumon azt mondták, hogy ritka esetben fonalférgesedés előfordulhat, és olyankor a pók nem tud enni, nem használja a rágóit (a rágói körül fehéres genny található), illetve még atkásodás miatt is lehet étvágytalan, de ilyenkor a bőrén fehéres foltok láthatóak. A szakértő azt javasolta, hogy takarítsam ki a terráriumát, mert penészgomba miatt is megbetegedhet a pók. Én ezt már megtettem, de ugyanúgy nem akart utána enni. Már nagyon aggaszt, hogy mi lehet vele, és most eléggé megijedtem, mert ecsettel próbáltam ingerelni a rágóit, hogy odamarjon (régebben ilyenkor már oda csapott volna), de ő csak elhúzódott, és olyan mintha a rágóit nem tudná szétnyitni, mozgatni. A fonalférgeket állítólag nem lehet kiölni, és a pókot el kell ilyenkor altatni (a fórum szerint), de a külföldi szakirodalom bizonyos szereket ajánl Nematoda-fertőzés esetén: antibiotikum (Cefotaxime - 1 g 10 ml vízben feloldva) és Pyrantel antinematoda szer. Azt írja, hogy tisztítsam meg a pók száját, majd vigyem fel ezeket a szereket napi 3-5 alkalommal, illetve a terráriumát, vizes tálját is takarítsam ki. Ez a módszer elég veszélyes, ha a pók emésztő szervrendszerében már nekrózis alakult ki, és hamarabb meghalhat a pók. Szerintetek mit tegyek?

2014. júl. 12. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Mi lenne ha hülyer fórumozás helyett elvinnéd a szerencsétlen ÁLLATORVOSHOZ?
2014. júl. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a mostani tudásoddal, ötleteiddel amiket a forumokról szedtél össze, keress fel egy állatorvost, ha van rá lehetőség akkor próbálj olyat keresni aki külön foglalkozik kisebb állatokkal, hüllőkkel vagy ilyesmi.


Mondd el a pók problémáját és hogy milyen ötleteket kaptál vagy neked milyen ötleteid vannak amiket kiprobálnál.


Én ezt tettem amikor beteg volt a pókom én is fonálféreg ellen kerestem valamit, azt nemtudom hogy biztos az volt-e a baja de ha nem probálok meg semmit ugyanugy meghalt volna.

2014. júl. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Becixxx ***** válasza:
0%
Pókkal együtt vágd ki őket! Így megszabadulsz attól a gusztustalan póktól is.
2015. márc. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!