Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A méh tud harapni?

A méh tud harapni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 16. 18:42
 1/8 rda85 ***** válasza:
55%

de még hogy!


cakkozott, hegyes, visszahajló fogakból álló fogsora van, amik akár egy penge, hasítják fel a védtelen áldozatok testét.


Mézet csak az álca kedvéért készít


évente több ezer méhész hal bele ezen agresszív rovarok harapásaiba

2014. júl. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem igazából nem tud harapni,mert nincs rágó szájszerve. Csak a fullánkjával tud(életében 1-szer)csípni. Viszont a darázsnak van rágó szájszerve is ezért ő nem csak csíp hanem harap is. És ő nem csak egy alkalommal mint a méh,mert simán kihúzza a fullánkját a bőrödből.

Remélem segítettem a válaszommal !

2014. júl. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
az előttem szólóhoz csak annyit, hogy a méhek többször is tudják használni a fullánkjukat életükben, hacsak nem olyan ruganyos bőrű állatba (az embert is beleértve) döfik a fullánkjukat amiből nem tudják kihúzni.
2014. júl. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
37%

Az emberbe nem.:D

A fullankjukat hasznaljak vagyis csak csipni tud.:)

Amugy hogy erted hogy tud harapni?!

2014. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szabóméhészet ***** válasza:
100%

1902-re a Magyar Királyi Méhészeti Gazdaságot Gödöllőn azon céllal hozták létre(egyik cél) hogy "tevékenységével felkutassa vajon a méh tud-e kárt tenni a szőlősgazdáknak".Azaz a méh kirágja e a szőlőt vagy sem.

Nem tudja kirágni.

A méh szájszerve a nektár szivásához alakult ki,5,5-5-8 mm hosszú szipóka.

Természetesen a méh is rendelkezik rágókkal,melynek feladata a fiatal álcák számára a virágporos-mézes táplálék,pép előállitása,a lép épitésekor a viaszlemezkék "méretrevágása"illetve a megfelelő helyre illesztése.

A méh rágója annyira gyenge hogy csak a következő feladatok ellátására alkalmas:

az új méhlakásban(kaptár,odú) a kiálló részek,szemét,törmelék megfogása,lerágása,kihordása

a kaptárba tévedt egeret,halálfejeslepkét,cickányt stb leölik,lágy részeit lerágják(ha tudják) és testét propoliszos-viaszos balzsammal(akár egy múmia) elzárják a kaptár egyéb részeitől.


Harapni a darazsak tudnak,lévén ők "gyártják" a papirt.A fészkük fa "ledarálásával" különböző enzimek,nyálka hozzáadásával előállitott "darázspapirból" készül.


Az emberiség a darazsaktól leste el a papirgyártást.


Életmódjuk ragadozó,ehhez is szükségük van a fullánkon kivűl az erős rágókra hogy a fiasitásuknak szánt bogarat,hernyót felapritsák,megszabaditsák az emészthetetlen részektől(kitinpáncél,lábak).


Szóval 28éve méhészkedek,de engem még méhecske nem harapott meg,sőt annyira ismerem őket,hogy néha hetekig méhcsipést sem kapok,pedig kaptáranként 60ezer méhecskével találkozok .

2014. júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Megéri mèhészkedni, vagy csak hobbiból csnálod??

Én úgy hallottam hogy nagyon könnyen megbetegedne, és akkor az egész kaptárnak annyi mert elterjesztik. Meg nagyiparilag már cukrosvízből csinálják a mézet. Tudsz a nagytermelőkkel versenyezni?? Engem is érdekel a méhészkedés, de se pénzem se időm nincs rá.

2014. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4-es! Úgy értettem hogy lehetséges-e hogy egy kicsit ,,belémharapjon" mert megcsípett és gondoltam megkérdezem. Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 31. 16:36
 8/8 anonim válasza:
Engem most megharapott meg egy méh. Annyi hogy nem akart el engedni, és éreztem hogy csípi össze, de nagyon gyengén)
2021. máj. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!