Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi a teendő bolhával?

Mi a teendő bolhával?

Figyelt kérdés

Születtek kiskutyáink, többször meg lettek fürdetve, így is nagyon gyorsan újra bolhásak lesznek. Én nem szeretem a kutyákat, nem is nagyon vagyok a közelükben, de anyum igen, rengeteget, ő is fürdeti őket. Rendszeresen jár be a szobámba, ezért-azért, beszélgetni, így arra gondoltam, hogy lehetséges, hogy róla került bolha az ágyamra. Tegnap este vettem észre, hogy egy apró valami van az ágyamon, majd el is ugrott valahová, csak nem láttam hova. Nem is volt eszemben egész nap, aztán most este láttam, hogy ráugrik egy a karomra, majd egy picit feljebb ugrik.

Lehetséges, hogy sokkal több van, csak nem látom őket?

Aludni nem ott alszom egyéb okok miatt, így ágynemű sincs napok óta az ágyon.

Másik kérdésem az lenne, hogy hajba beletudnak menni?

Köszönöm a válaszaitokat előre is! :)


2014. júl. 27. 00:40
 1/3 Tojasleves válasza:

tapasztalataim:

A bolha piszkosul idegesítő állat, és kinyírni sem egyszerű, ha már elkaptad. Megelőzendő a kutya bolhamentesítése. Ami működik (bár nem valami olcsó) az a Frontil (vagy mi a szösz a neve, nincs állatom már évek óta).

Az ilyen bolhanyakörvek, meg samponok kb annyit érnek, mint kandisznón a csöcs, de komolyan. A frontilból a nyakra kell cseppenteni (kutyáéra), aztán 1 napig nem simogatni az ebet, meg víztől is távol tartani. Inni ihat azért. Egy ilyen frontil hatása kb 2 hónap, aztán ismételni kell.

2014. aug. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tojasleves válasza:
Bocsi, megvan. Frontline a neve. Azt tudtam, hogy valami front :D
2014. aug. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Már anya vett.:)
2014. aug. 2. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!