Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Darazsas, méhes kérdések....

Darazsas, méhes kérdések. Mindegyikre kérek választ, ok?

Figyelt kérdés

1. Ha a sörömmel/egyéb italommal együtt olyan darazsat, illetve méhet nyelek le, amely megdöglött, az is veszélyes?

2. Fiatalabb->kicsi (élő) példány lenyelése nem jár akkora kockázattal, mint a kifejlett egyedeké?

3. Ezek az állatok, ha magányosan repülnek, kerülik az ember társaságát?


Egyébként NEM vagyok allergiás a csípésekre, már négy alkalommal is csíptek meg a dögök életem során (darázs: 6 és 15 évesen, méh: 13 és 15 évesen). Azonban azt nem szeretném, ha a légutaimat csipkednék össze... Minden kérdésre válaszoljatok!



2014. aug. 17. 09:09
 1/9 anonim válasza:
51%
igen bizony nem
2014. aug. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
igen
2014. aug. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
74%

1:ha döglött, akkor csípni sem tud,nem lesz bajod ha lenyeled.

2:mivel ugye pete-lárva-báb-rovar sorrendben fejlődnek,ezért 'kicsi' példányról nincs értelme beszélni,a kifejlett rovar pedig már tud csípni.

3:a darazsak többsége magányosan él,nem szoktak kevésbé 'harapósak' lenni,ha megijed,megcsíp akár magányos akár nem.

2014. aug. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

1.igen veszélyes lehet,főleg a darazsak fullánkja reflex szerűen működik

2.fiatal,kicsi példányok nem hadják el a kaptárat soha

3.nem,ezek az állatok a mozgásra reagálnak,tehát ha megtámadnak maradj nyugton,a mozgáson kívűl vonzák őket az édeskés illatok és a színes ruhák.A fehér szín közömbös számukra

2014. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Annyi jó választ kaptál, én válaszolhatok az utolsó, nem is kérdésre? Gyerekkoromban engem is többször megcsíptek... 16 évesen lettem allergiás.
2014. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
p.s nyelés alkalmával a téplélák a nyelőcsőbe jut,fulladás az allergiás reakció miatt jöhet létre,tehát nem kell attól tartanod,hogy összecsípkednék a légcsöved
2014. aug. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

1. A méreganyag abban is benne van, úgyhogy lehet veszélyes.

2. Fiatalabb alatt mit értesz? Lárvát? Az még nem csíp.

3. Magányosan is megtámad, ha okot adsz rá.


Egyébként pedig: "Ne kérdezz több különböző dolgot egy kérdésben. Ezekről egyenként írj ki kérdéseket!

Kérdésed mellé csak akkor írj rövid magyarázatot, ha úgy érzed, hogy a kérdésben nem tudod eléggé informatívan megfogalmazni, mit szeretnél tudni! Ami nem túl lényeges a kérdéskiírás szempontjából, azt a magyarázat mezőbe írd!"

Ezeket csak nekem jelenítik meg kérdéskiíráskor, vagy szimplán lusta vagy elolvasni a szabályzatot?

2014. aug. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De a kisebb méretű példányok csípésétől nem dagad be annyira a torkom?
2014. aug. 17. 17:30
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

3: Se a darázs, se a méh nem keresi az ember társaságát. Nem szúnyogok ezek, nem az emberből táplálkoznak! ha pedig mégis körötted van, vagy rád repül, akkor sem rád kíváncsi és még csak meg sem akar csípni. hanem érez valami vonzó illatot vagy színt, és arra megy.

Én pl körtét pucoltam egyik nap kint, és a kezemen csurgó édes körtenedvre jöttek oda ketten, mármint darazsak. Rá is szálltak az ujjaimra, mielőtt még gondolkodhattam volna. :) Úgyhogy megvártam, míg megunják, és elrepültek... Nem akratam, hogy megcsípjenek, de ha lesöpörtem volna őket, akkor ijedtükben akár megszúrhattak volna. Ujjon meg elég kellemetlen a csípés, szóval vártam. Nagyon csikiztek már. Úgy gyorsítottam, hogy odatartottam egy körtecsutkát, és végül átmásztak arra... Eszük ágában sem volt támadni!

2014. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!