Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Most olvastam a neten, hogy a...

Most olvastam a neten, hogy a nappali pávaszem védett, és az eszmei értéke:2000 forint. Mit kaphat érte ha valaki bántja?

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 12:52
 1/2 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Értelemszerűen ki kell fizetnie az eszmei értéket. Ez vonatkozik gyűjtésre is, ez esetben a tetemet is elkobozzák az illetőtől. Elméletileg.

Gyakorlatilag meg sajnos semmit, mert nem igazán foglalkoznak ilyesmivel, ahogy észrevettem. Maximum ha feltűnően nagy kárról van szó, bár akkor is válogatnak. (Amikor anno bejelentettem, hogy láttam valakit, aki kb. 250 farkasalma-lepke hernyót gyűjtött be, közölték, hogy "van jobb dolgunk is ennél" és ennyiben is maradt. Pedig az nem 2,000 forint..)

Mondjuk nem értem, miért kellene bántani egy lepkét, ami ott elvan magának teljesen békésen, de az mellékes.

2014. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled,csak kíváncsi voltam.Amúgy nekünk ha a fóliába berepül akkor se bántom őket hanem óvatosan megfogom és kint elengedem.
2014. aug. 29. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!