Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen pók? Egyik nap...

Ez milyen pók? Egyik nap találtam egy pókot a hálószobámban, és eddig ilyet még (hál' Istennek) nem láttam a házban.

Figyelt kérdés
[link] mobilról fotóztam, este volt, nem a legjobb kép, de remélem valaki felismeri.

2014. aug. 29. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez bizony a búvárpók vagy vízipók amiből a rajzfilmmese készült. Szoktál horgászni? Mert főleg halastavaknál és hínáros tavaknál fordul elő.

Vigyázz vele, mert a kettőből az egyik legveszélyesebb őshonos pókunk! Csípése nem halálos, de mérgező.


"Állóvizeinkben gyakori az igen mérgező harapású, egységesen szürke színű pókfaj. Különleges képessége a víz alatti, levegővel feltöltött harangfészek készítése. Embert horgászás vagy fürdőzés közben kizárólag önvédelemből csíp meg.

"

2014. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet a válaszért! Fogalmam sincs hogy került ide, egy patak van a kert végében, az is majd egy kilométerre. Bár nem értek annyira a pókokhoz, és hogy hogy szeretnek élni.
2014. aug. 29. 16:53
 3/4 sadam87 ***** válasza:

Ez egy farkaspók. Így elsőre hasonlít kicsit a mezei farkaspókra (Trochosa ruricola), ha nagy termetű, lehet, hogy az volt (vagy valamilyen rokon faja).

[link]

[link]

[link]

2014. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ékszerteknős455 ***** válasza:

Szia!!!

Nem félsz tőle?mert én majdnm elájultam!a pulzusom 200 volt!!! Vigyázz mert veszélyes! Igy szól a6z én mondásom:

" Ez egy veszéles pók neve: "Papuccsal összenyomni NEM Tilos !" " :D

2014. nov. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!