Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen pók? A nappaliban...

Ez milyen pók? A nappaliban rendszeresen találok egy-kettőt amint keresztül vágtat a szobán.1-2 cm-től az 5 cm-ig kiterjedve találkoztam már velük. Félek a pókoktól, egy ilyennek találkozni már kész "lelki terror".

Figyelt kérdés
[link] <--- Mondjuk ezzel pont a falon találkoztam.
2014. aug. 31. 02:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ó, pedig milyen szép (így messziről, képen persze.. :D)
2014. aug. 31. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát én nem így gondoltam amikor beleléptem a szobapapucsba és arról végigmászott a lábamon egy ilyen "szépség". Az volt a szerencse, hogy azt hittem légy és lesöpörtem, utólag vettem észre, hogy ez egy 5 centis példány. Ha a lábmon veszem észre hisztériás rohamot kapok. Egyszer majdnem rá léptem egyre mezitláb, felugrottam a fotelbe és ott bőgtem. Anyám meg nem tudta mi a bajom. Tudom, szánalmas, de hát nem tehetek róla. De amíg van egy kemény talpú papucs a közelemben addig úgy ahogy türtőztetem magam.
2014. aug. 31. 03:20
 3/18 A kérdező kommentje:
És az a röhej, hogy a foteles esetet kivéve mindig egyedül vagyok otthon amikor ezekkel a lelki békémet zargató teremtményekkel találkozom. És mindig este, biztos azért, hogy szép álmaim "legyenek".
2014. aug. 31. 03:26
 4/18 anonim ***** válasza:
Én pókszázlábúakkal vagyok hasonlóan. Nagyon kis gusztustalan teremtmények, és azok is általában este vagy éjszaka zavarják meg a nyugalmamat. Szóval, bár nem tudom megmondani milyen pók lehet a képen, de együttérzek veled.
2014. aug. 31. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

1, ennek a póknak nem tudom a nevét, de azt tudom, hogy kövek között lakik, tehát valószínű, hogy a ház nem éppen új állapotú

2, nincs jogod lecsapni a pókot, mert nem a tiéd a bolygó, meg nem te vagy az isten, hogy kedvedre szórakozhass bárkinek az életével. Menjél pszichiáterhez ha ilyen bajaid vannak

3, a pókszázlábúnak üzenem, hogy nem tudom mit kell azon kiakadni. Nálunk is van, és érdekes módon én tökéletesen együtt tudok vele élni. Ha éppen útban van, akkor megbirizgálom a csápját, ettől megijed és elszalad.

2014. aug. 31. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Csakhogy a pókszázlábú elég fájdalmasat tud csípni. Meg szerintem a pókok nagyrésze is. De ha nekik van joguk ahhoz, hogy engedély nélkül betérjenek a lakásba és ijesztgessenek, akkor néha én is megkergethetem őket a seprűvel, nem? :D
2014. aug. 31. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
Nem igazán, mert az csak szerinted a te lakásod. Nem ültek össze a föld fajai azért, hogy neked az kizárólagos élettérként elismerjék. Engem még soha nem csípett meg a pókszázlábú.
2014. aug. 31. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Akkor szerencsés vagy. Engem a combomon csípett meg egyszer és egy tenyérnyi lila folt volt ott, és nem volt kellemes érzés. De végülis túléltem. :)
2014. aug. 31. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Ez bikapók vagy mi a fene, a kertben vannak nálunk ilyenek, a hűvösebb idő közeledtével jönnek be a házba, ajtókon, ablakokon. Csótányírtóval kell befújni a nyílászárók körük a falat, kívülről, annak jó hatása van, ha bejutnak kiválóan elpusztítja ezeket a spriccelős darázsírtó spray, fehér folyadék jön belőle és a mozgásában rögtön gátolja a pókot, a méreg rendkívül gyorsan hat, rögtön összerándul tőle bármilyen pók, utána, nincs gond, probléma, söprű, lapát és mehet a szemétbe.
2014. aug. 31. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
A kertben hangyabolyok kiírtására is jó a darázsírtó spray, bele lehet spriccelni a lyukakba, ott többen egy hangya sem rohangál már.
2014. aug. 31. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!