Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A rovarok ugyanúgy éreznek...

A rovarok ugyanúgy éreznek fájdalmat mint az emberek?

Figyelt kérdés
pl ha rálépünk egy hangyára ,ugyanúgy fáj mint egy embernek vagy nekik nincs annyi idegük?

2014. szept. 1. 11:49
 1/7 Platypus ***** válasza:
100%
A fájdalom a létező legprimitívebb inger. Sokkal egyszerűbb érzékelni, mint mondjuk a fényt és a hangokat. A kiválóan látó és halló rovarok esetében elég meredek lenne feltételezni, hogy pont a fájdalmat nem érzik. Ami egyébként létfontosságú inger, tudatja hogy kár érte a szervezetet és menekülni kéne a veszélyforrástól. Csak mi emberek szeretnénk azt hinni, hogy más élőlények nem éreznek fájdalmat, mert így nem kell felelősséget vállalni.
2014. szept. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azta ,ezt nem gondoltam volna. köszönöm.
2014. szept. 1. 18:41
 3/7 Gauldoth ***** válasza:
100%
Mondjuk, ha rálépsz a hangyára, az kb. annyira fájdalmas, mintha egyszer csak a fejedre esne egy anyahajó. Nem igazán fáj, mert a pillanat tört része alatt szétmegy az agyad (azon része, ahol a fájdalom-inger feldolgozásra kerül). Így tehát gyakorlatilag fájdalom nélkül halsz meg. A hangya is, ha rálépsz. De persze, h mondjuk, kitéped egy lábát, az neki is elképesztően fájdalmas.
2014. szept. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, én tisztelem a természetet,még az ulyen kis rovarokat is.köszönöm a válaszokat hasznosak voltak.
2014. szept. 12. 12:01
 5/7 anonim ***** válasza:
17%
Nem. Teljesen már az idegrendszerük.
2014. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
*más
2014. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy éreznek fájdalmat különben hogy a fenébe lehet az hogy ha lefújok egy darazsat, vagy méhet rovarölővel az azonnal rámtámad ahogy feleszmél. Ha vízzel fújom le virágpermetezővel nem reagál rám nézve semmit. Valamint biztos hogy dühös és gondolkodik mert engem támad nem pedig a permet forrását. Sőt, tudja hogy élőlény vagyok mert a kilélegzett széndioxidra hajt rá. De ha befogom a pofám akkor felmegy a rövidgatyám szárán és olyan helyen szúr meg ahol biztos hogy nem kellemes. Ez pontosan a napokban történt meg mert ezzel kisérleteztem.
2018. aug. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!