Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Találtam egy hatalmas lódarázs...

Találtam egy hatalmas lódarázs-fészket, akkorát, amekkorát még sosem láttam. Legalább 40 centi magas volt, és egy vadles belsejében van. Szerintem kifejezetten életveszélyes. Kell valakinek szólnom róla?

Figyelt kérdés
A vadles amúgy elég elhagyatottnak és rozogának tűnt, és azt sem mondanám, hogy a fészket túl nehéz lenne észrevenni (én amikor a zümmögést meghallottam, egy tapodtat sem mozdultam tovább. Amikor felnéztem, nem hittem a szememnek. Úgy nézett ki, mintha egy kis, padláson levő darázsfészket százszorosára felnagyítanánk. Az egész egy akkora cellulózlabda volt, mintha 2-3 kosárlabdát egymásra raknánk). De azért ha valaki nagyon nem figyel és bemegy, akkor már rögtön kész lehet a baj. Tudtommal a lódarázs nagyon veszélyes, ezért gondoltam rögtön arra, hogy lehet, hogy értesítenem kéne az erdő kezelőjét. Mit gondoltok?
2014. szept. 7. 19:28
1 2
 1/13 anonim válasza:
56%
igen ez a helyes megoldás vagy kifejezetten darázsírtót venni de én általába nyomok rá egy kis gázolajat mert az süti a lábukat
2014. szept. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 trebor93 válasza:
100%
Próbálj kontaktusba lépni a vadásztársulattal.
2014. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
27%
ha nagyon zavar locsóld be benzinnel és gyújtsd meg, fél perc alatt leég
2014. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1-es és 3-as:


Ti hülyék vagytok? Gyújtsam fel a magaslessel együtt? És ha az leég és meggyullad alatta a tarló? Meg különben is, mit gyújtogassak? Nekem nem ártanak, nem bántok állatokat. Nekem max. annyi lehet a feladatom, hogy felhívjam rá az illetékesek figyelmét, aztán ha ők úgy ítélik meg (amúgy jobban belegondolva szerintem tudják), akkor majd kihívják a rovarirtókat. Utálom ezt a "öljük meg azonnal, ami káros!" - mentalitást. Azok is állatok, nekik is megvan a helyük a természetben. Legjobb lenne talán rájuk küldeni egy darázsölyvet, vagy egy gyurgyalag-csapatot :D

2014. szept. 7. 21:04
 5/13 anonim válasza:
49%
Hozzászólásodban leírtad, szólsz vadászoknak vagy az erdészeknek és kész, ha te magad is tudod minek kell ide írni? Támogatásunkra van szükség?!
2014. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hátha van itt valaki, aki nálam jobban ért hozzá, hogy ilyenkor mi a teendő. Már azon túl, hogy előadja, hogy dobáljam meg molotov-koktéllal.
2014. szept. 7. 21:28
 7/13 anonim válasza:
ha az illetékes szerv figyelmét akarod felhívni, akkor mi a f a sznak írod ide ki? :D emberek...
2014. szept. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki az illetékes szerv. A parkerdő? Vagy vadásztársaság? Vagy az alá van neki rendelve? De bocs, hogy túl sok tartalmat kérek számon a gyk-n, mondjuk azt, hogy egy jártas ember írjon ide, ha idetéved, ne mindenféle hozzá nem értő kiskamasz, aki csak annyit tud benyögni, hogy "gyújtsd fel benzinnel". Nyilván én vagyok a hibás.
2014. szept. 7. 21:49
 9/13 anonim válasza:
xd szólsz az erdészetnek így van. vagy egy vadásznak
2014. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
65%
1 es vagyok nem azt mondtam hogy gyujsd fel hanem hogy csak locsold meg te ne legyél már értetlen
2014. szept. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!